• Ilość produktów: 0
  • Suma: 0,00 PLN

Forum

Zespół tarcia pasma biodrowo piszczelowego (ITBS)

Michał Seta
Pewnej pięknej, słonecznej, marcowej niedzieli podczas przygotowań do przebiegnięcia pierwszego maratonu postanowiłem sprawdzić podczas wybiegania gdzie stoi tzw. ściana. Pozwiedzałem okoliczne lasy i po pokonaniu 20 km postanowiłem przebiec się nad morze. 2 km zbiegu po asfalcie, 1 km prostej i kolejny kilometr zbiegu i byłem na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. I tu się zaczęło. Po rundce honorowej koło budki morsów poczułem ucisk po zewnętrznej stronie prawego kolana. Nie wiedziałem jeszcze co to jest i z czym to się je ale na wszelki wypadek zaprzestałem dalszego biegu i wróciłem do domu. Okłady z lodu, rozciągania, maści i szybka wizyta u rehabilitanta. Zaufany maher od stawów i wszystkich innych bóli zrobił mi "przegląd zawieszenia". Nie znalazł zupełnie nic niepokojącego. Więc założyliśmy, że było to jednorazowe przeciążenie. Na wszelki wypadek tydzień przerwy w bieganiu, delikatne ćwiczenia wzmacniające. Przyszedł weekend i spokojnie przebiegłem 10 km na bieżni. Zero problemów, żadnego bólu. W tym momencie zaświeciła mi się lampkka na końcu tunelu. Lampka podświetlająca start maratonu. Niestety kolejnego dnia już nie było tak ciekawie. Ból powrócił. Przez ostatni tydzień bardzo mocno pracowałem nad nogą. Rozciągania, ćwieczenia wzmacniające, zimne okłady, masaże, okłady z brzucha ciężarnej żony i rozmowa z przyszłym synem ;-)W sobotę startuję w Półmaratonie Poznańskim. Będzie to ostatni test przed przygotowawczy przed Cracovia Marathon. Trzymajcie kciuki aby się udało. Mam nadzieję, że udało mi się rozluźnić pasmo i mięsień dwugłowy.
dodano: 2012-03-28 16:50:27 | aktualizacja: 2012-03-30 10:33:33

Michał Seta
Wiadomo, że najpóźniej zauważa się własne błędy. Kontuzji nabawiłem się prawdopodobnie przez własną głupotę. Nieodpowiednie rozgrzewki, częste zaniedbywanie rozciągania i złe buty. Mam nadzieję, że ta nauczka zmotywuje mnie do poważniejszego podejścia to spraw "okołobiegowych". Jak to mówią: "lepiej późno niż wcale" :-)
dodano: 2012-03-30 10:33:33

Dodaj odpowiedź do tematu

« Wróć do listy wątków

Wybrane produkty dostępne w sklepie internetowym

Okład zimny/ciepły na kontuzje - mały

Mueller Sports Medicine to amerykańska firma specjalizująca się od 1961 roku w produkcji sprzętu medycznego używanego w sporcie. Produkty tej firmy cechują się zaawansowaną...

Dostępność: produkt dostępny

Żelowy okład zimny/ciepły na kontuzje

Mueller Sports Medicine to amerykańska firma specjalizująca się od 1961 roku w produkcji sprzętu medycznego używanego w sporcie. Produkty tej firmy cechują się zaawansowaną...

Dostępność: produkt obecnie niedostępny

Lód w sprayu - spray chłodzący 254 g

Spray chłodzący do zwalczania krwiaków, obrzęków i bólu wywołanych kontuzjami. Nieodzwny atrybut klubowego medyka. Doskonale sprawdza się również w domu, na...

Dostępność: produkt obecnie niedostępny

Darmowa przesyłka Refundacja NFZ Darmowa wymiana na inny rozmiar Refundacja NFZ

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.