sklep rekomendowany przez znanylekarz.pl Potrzebujesz pomocy
lub porady fizjoterapeuty?
22 307 07 65 pn - pt
9.00 - 17.00
Logowanie
  • Ilość produktów: 0
  • Suma: 0,00 PLN
Zamów na ortopedio.pl i odbierz produkt bez dodatkowych opłat w jednym z 301 punktów stacjonarnych! Punkty odbioru »

Forum - zapraszamy na forum dotyczące sprzętu ortopedycznego

Zespół tarcia pasma biodrowo piszczelowego (ITBS)

Michał Seta
Pewnej pięknej, słonecznej, marcowej niedzieli podczas przygotowań do przebiegnięcia pierwszego maratonu postanowiłem sprawdzić podczas wybiegania gdzie stoi tzw. ściana. Pozwiedzałem okoliczne lasy i po pokonaniu 20 km postanowiłem przebiec się nad morze. 2 km zbiegu po asfalcie, 1 km prostej i kolejny kilometr zbiegu i byłem na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. I tu się zaczęło. Po rundce honorowej koło budki morsów poczułem ucisk po zewnętrznej stronie prawego kolana. Nie wiedziałem jeszcze co to jest i z czym to się je ale na wszelki wypadek zaprzestałem dalszego biegu i wróciłem do domu. Okłady z lodu, rozciągania, maści i szybka wizyta u rehabilitanta. Zaufany maher od stawów i wszystkich innych bóli zrobił mi "przegląd zawieszenia". Nie znalazł zupełnie nic niepokojącego. Więc założyliśmy, że było to jednorazowe przeciążenie. Na wszelki wypadek tydzień przerwy w bieganiu, delikatne ćwiczenia wzmacniające. Przyszedł weekend i spokojnie przebiegłem 10 km na bieżni. Zero problemów, żadnego bólu. W tym momencie zaświeciła mi się lampkka na końcu tunelu. Lampka podświetlająca start maratonu. Niestety kolejnego dnia już nie było tak ciekawie. Ból powrócił. Przez ostatni tydzień bardzo mocno pracowałem nad nogą. Rozciągania, ćwieczenia wzmacniające, zimne okłady, masaże, okłady z brzucha ciężarnej żony i rozmowa z przyszłym synem ;-)W sobotę startuję w Półmaratonie Poznańskim. Będzie to ostatni test przed przygotowawczy przed Cracovia Marathon. Trzymajcie kciuki aby się udało. Mam nadzieję, że udało mi się rozluźnić pasmo i mięsień dwugłowy.
dodano: 2012-03-28 16:50:27 | aktualizacja: 2012-03-30 10:33:33

Michał Seta
Wiadomo, że najpóźniej zauważa się własne błędy. Kontuzji nabawiłem się prawdopodobnie przez własną głupotę. Nieodpowiednie rozgrzewki, częste zaniedbywanie rozciągania i złe buty. Mam nadzieję, że ta nauczka zmotywuje mnie do poważniejszego podejścia to spraw "okołobiegowych". Jak to mówią: "lepiej późno niż wcale" :-)
dodano: 2012-03-30 10:33:33

Dodaj odpowiedź do tematu

« Wróć do listy wątków

Wybrane produkty dostępne w sklepie internetowym

Żelowy okład zimny/ciepły na kontuzje

produkt obecnie niedostępny
49,00 PLN

Lód w sprayu - spray chłodzący 254 g

produkt obecnie niedostępny
35,00 PLN
6 powodów dla których warto u nas kupić:
Najlepsi producenci w najlepszym sklepie:
Blog:
Orteza czy stabilizator?
Wielu z Was zadaje nam to pytanie na livechacie lub telefonicznie. Najbardziej dominującym określeniem sprzętu medycznego służącego do unieruchomienia danego stawu lub zabezpieczenia kontuzji jest STABILIZATOR. Jak już pewnie się domyślacie orteza jak i stabilizator dotyczą tej samego gamy produktowej i na dobrą sprawę mówią nam o jednym i tym samym produkcie.
dotpay


parp


Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Ortopedio.pl Sp. z o.o. realizuje projekt: „Zbudowanie innowacyjnej platformy B2B w modelu SaaS automatyzującej współpracę z podmiotami z sektora rehabilitacyjno-ortopedycznego.”
Umowa o dofinansowanie nrUDA- POIG.08.02.00-04-108/13-00 z dnia 20.11.2013 r.
Zobacz wideo