Fundacje

Adres:

ul. Jarosława Dąbrowskiego 87

93-271 Łódź,

tel. / fax: +48 42 631 00 41

e-mail: biuro@gajusz.org.pl


Opis działalności:

Zajmujemy się chorymi dziećmi i ich rodzinami, przede wszystkim z terenu województwa łódzkiego. Pracujemy w rytmie małych pacjentów.
Wszystkie dzieci naszego regionu, których życie jest ograniczone lub zagrożone oraz ich rodziny, powinny otrzymać specjalistyczną opiekę, wsparcie oraz pomoc. W tym celu współpracujemy ze wszystkimi instytucjami powołanymi do realizacji tego celu.
Bo samotność nie jest dla dzieci.


Od 1998 roku szkolimy wolontariuszy, pomagamy socjalnie, prawnie.
Od 2002 roku zapewniamy pomoc psychologiczną na pediatrycznych oddziałach onkologicznych, intensywnej terapii, chirurgii.
Od 2005 roku prowadzimy hospicjum domowe dla dzieci.
Od 2007 roku organizujemy opiekę paliatywną nad dziećmi w Armenii.
Od 2009 roku, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym, szkolimy studentów w Pracowni Pediatrycznej Opieki Paliatywnej, realizujemy granty, wydajemy podręczniki.
W 2011 roku rozpoczęliśmy budowę Domu, dla nieuleczalnie chorych, osieroconych dzieci.
W 2013 roku powstał Pałac - Stacjonarne Hospicjum dla Dzieci oraz Centrum Medyczne Gajusz: Hospicjum Perinatalne, Pediatria, Neurologia, Ginekologia. Bo każde dziecko jest ważne, nawet to najmniejsze.

Refundacja NFZ

Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.

Jak uzyskać refundację?Skontaktuj się z namiGenerator wniosków NFZ

Znajdź ortezę

Potrzebujesz profesjonalnej ortezy? W asortymencie naszego sklepu ortopedycznego znajdziesz każdy model dostępny na rynku Polskim.

Opinie o sklepie

  • 96% klientów poleca nasz sklep4.7 / 5.0
  • Opineo - słucham swoich klientów

Zebraliśmy 2 025 opinii.

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.