Jak uzyskać dofinansowanie NFZ?

Aby móc uzyskać oraz zrealizować wniosek na refundację NFZ powinieneś:

1. Udać się na wizytę lekarską w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub prywatną. W zależności od rodzaju wybranego przez Ciebie produktu medycznego wizyta musi się odbyć u następującego lekarza:

- ortezy, stabilizatory ---> lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie ortopedii, traumatologii, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, chirurgii ogólnej, neurologii, neurologii dziecięcej, reumatologii, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, rehabilitacji medycznej.

- wózki inwalidzkie --> lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie geriatrii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, reumatologii, ortopedii i traumatologii, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, neurologii, neurologii dziecięcej, rehabilitacji medycznej.

- balkoniki i podpórki, materace przeciwodleżynowe, poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna --> LEKARZ RODZINNY (podstawowej opieki zdrowotnej), geriatrii, neurochirurgii, neurologii, ortopedii i traumatologii, chirurgii urazowej, reumatologii, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, rehabilitacji medycznej.

- pionizatory i urządzenia multifunkcyjne --> lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie rehabilitacji medycznej.

2. Po tym jak uzyskasz akceptację zlecenia przez lekarza musisz zatwierdzić niniejszy wniosek w najbliższym oddziale NFZ.

3. Posiadając zatwierdzone zlecenie możesz zrealizować w sklepie medycznym posiadającym umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na sprzedaż produktów refundowanych.

W razie pytań dotyczących realizacji wniosku zapraszamy do kontaktu - tel. 56 665 28 82.

Pozdrawiamy

Zespół Ortopedio.pl

Podziel się

Czym jest refundacja?

Refundacja jest to zwrot części lub całości poniesionych kosztów.
Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS. Dopłatę można również uzyskać ze środków PFRON w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie.

Zobacz poradnik refundacyjny

Znajdź ortezę

Potrzebujesz profesjonalnej ortezy? W asortymencie naszego sklepu ortopedycznego znajdziesz każdy model dostępny na rynku Polskim.

Opinie o sklepie

  • 96% klientów poleca nasz sklep4.7 / 5.0
  • Opineo - słucham swoich klientów

Zebraliśmy 2 025 opinii.

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.