Pomimo trudnej sytuacji spowodowanej wirusem COVID-19 pracujemy niezmiennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17 - zależy Ci na szybkim dostępie do sprzętu - zadzwoń 56 665 28 82
Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń   8:00 - 17:0056 665 28 82

Jak uzyskać dofinansowanie NFZ?

Aby móc uzyskać oraz zrealizować wniosek na refundację NFZ powinieneś:

1. Udać się na wizytę lekarską w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub prywatną. W zależności od rodzaju wybranego przez Ciebie produktu medycznego wizyta musi się odbyć u następującego lekarza:

- ortezy, stabilizatory ---> lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie ortopedii, traumatologii, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, chirurgii ogólnej, neurologii, neurologii dziecięcej, reumatologii, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, rehabilitacji medycznej.

- wózki inwalidzkie --> lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie geriatrii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, reumatologii, ortopedii i traumatologii, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, neurologii, neurologii dziecięcej, rehabilitacji medycznej.

- balkoniki i podpórki, materace przeciwodleżynowe, poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna --> LEKARZ RODZINNY (podstawowej opieki zdrowotnej), geriatrii, neurochirurgii, neurologii, ortopedii i traumatologii, chirurgii urazowej, reumatologii, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, rehabilitacji medycznej.

- pionizatory i urządzenia multifunkcyjne --> lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie rehabilitacji medycznej.

2. Po tym jak uzyskasz akceptację zlecenia przez lekarza musisz zatwierdzić niniejszy wniosek w najbliższym oddziale NFZ.

3. Posiadając zatwierdzone zlecenie możesz zrealizować w sklepie medycznym posiadającym umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na sprzedaż produktów refundowanych.

W razie pytań dotyczących realizacji wniosku zapraszamy do kontaktu - tel. 56 665 28 82.

Pozdrawiamy

Zespół Ortopedio.pl