Ortopedio.pl
Ortopedio.plZazwoń 56 665 28 820Koszyk

Orteza szynowo-opaskowa kończyny dolnej z szynami 2RA i z systemem dynamicznym ACL Power TAURUS ACL AM-OSK-ZL/2RA-ACL

cena:399,00 złNastępny krok

Orteza szynowo-opaskowa kończyny dolnej z szynami 2RA i z systemem dynamicznym ACL Power TAURUS ACL AM-OSK-ZL/2RA-ACL

Cena standardowa399,00 zł481,00 złKup na raty PayUod: 
Reh4Mat
Już od 0 zł z refundacją NFZ! Kod NFZ J.039 oraz J.039.01 . Super szybka dostawa oraz darmowa porada fizjoterapeuty! Realizatorem wniosków NFZ jest nasz stacjonarny sklep medyczny. »Dodaj do porównaniaDodaj do schowkaZapytaj o produkt

Orteza szynowo-opaskowa kończyny dolnej z szynami 2RA i z systemem dynamicznym ACL Power TAURUS ACL AM-OSK-ZL/2RA-ACL to orteza ze specjalistycznym system chroniącym więzadlo ACL po rekonstrukcji. U osób niekwalifikujących sie do rekonstrukcji poprawia ona biomechanikę funkcjonowania kolana.

Cechy produktu:

  • pierścien dookołarzepkowy dodatkowo stabilizuje rzepkę,
  • orteza wykonana z materiału ActivPren,
  • zawiasy 2 RA odwzorowują naturalna biomechanikę kolana,
  • zawiasy mają regulację kąta zgięcia w zakresach: 30, 55, 75, 95 i 110 stopni oraz regulację kąta wyprostu w zakresach: 15 i 75 stopni,
  • system dynamiczny ACL chroni staw kolanowy i więzadło ACL,

Zastosowanie:

  • po rekonstrukcji ACL,
  • niestabilność w wyniku uszkodzenia więzała krzyżowego przedniego,
  • możliwe wspóltowarzyszące uszkodzenia więzadeł i łąkotek.

Dynamiczny system ACL:

System 2RA –ACL Precision pozwala na kontrolę wielopłaszczyznowego ruchu w stawie kolanowym. System ten składa się z dwóch szyn 2RA i podkolanowych pasków napinających i blokujących nadmierny przesuw względem siebie nasady kości udowej i piszczelowej w płaszczyźnie strzałkowej, występujący w przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego (objaw szufladkowy przedni).
Szyny policentryczne 2RA, wyposażone są w mechanizm przegubowy, którego głównym elementem są wodziki poruszające się po torach parabolicznych. Umożliwia on utrzymanie zawiasów w osi zgięcia stawu kolanowego podczas fizjologicznego zginania stawu kolanowego (zgięcie z przesuwem). Szyny anatomiczne posiadają blokadę przeciwprzeprostną 15 stopni, blokadę zgięcia 75 stopni oraz blokadę pełnego wyprostu. Regulacja kąta zgięcia i wyprostu realizowana jest za pomocą specjalnych wkrętów (do każdego wyrobu dodawany jest odpowiedni klucz imbusowy niezbędny do wykonania tej czynności).
Podkolanowy mechanizm napinający dodatkowo stabilizuje staw kolanowy i zapobiega nadmiernemu przesunięciu przynasady bliższej kości piszczelowej do przodu (objaw występujący w przypadku częściowego lub całkowitego uszkodzenia ACL).
Ortezy z systemem 2RA- ACL powinny być stosowane bezpośrednio po przebytych urazach stawu kolanowego z częściowym lub całkowitym uszkodzeniem ACL i używane do czasu wykonania ewentualnego zabiegu rekonstrukcji (w celu wyeliminowania ryzyka ewentualnego pogłębienia skutków urazu).
Ortezy z systemem 2RA-ACL mogą stosować również osoby nie decydujące lub nie kwalifikujących się do zabiegów rekonstrukcji ACL. Pozwalają na znaczną poprawę wydolności i estetyki chodu, w wielu wypadkach pozwalają nawet na rekreacyjne uprawianie sportów, pomimo istniejącej klinicznie niestabilności stawu kolanowego.

Rozmiary:


Przeglądany produkt nie ma jeszcze opinii.

0  zł

Przesyłka kurierska
przy zamówieniu powyżej 350 zł

9,99  zł

Przesyłka kurierska
przy zamówieniu poniżej 350 zł

16  zł

Przesyłka kurierska pobraniowa