Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń 56 665 28 82Infolinia czynna:
8:00 - 18:00

Orteza szynowo-opaskowa kończyny dolnej z szynami 2RA i z systemem dynamicznym ACL ProFit TREVITA ACL EB-SKL/2RA-ACL

Orteza szynowo-opaskowa kończyny dolnej z szynami 2RA i z systemem dynamicznym ACL ProFit TREVITA ACL EB-SKL/2RA-ACL

Orteza szynowo-opaskowa kończyny dolnej z szynami 2RA i z systemem dynamicznym ACL ProFit TREVITA ACL EB-SKL/2RA-ACL

Cena:
519
od 169 zł
Raty PAYU:
od: 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, cena promocyjna dotyczy wyłącznie zakupu bez refundacji NFZ


Reh4Mat
Już od 100 zł z refundacją NFZ! Kod NFZ J.038 oraz J.038.01 . Super szybka dostawa oraz darmowa porada fizjoterapeuty! Realizatorem wniosków NFZ jest nasz stacjonarny sklep medyczny. »Dodaj do porównaniaProdukt dodano do porównaniaProdukt usunięto z porównaniaDodaj do schowkaProdukt usunięto ze schowkaProdukt dodano do schowkaZapytaj o produktRefundacja NFZFaktura proforma

Orteza szynowo-opaskowa kończyny dolnej z szynami 2RA i z systemem dynamicznym ACL ProFit TREVITA ACL to specjalistyczna orteza dla osób po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. System dynamiczny zapewnia fizjologiczny ruch podudzia względem uda, chroniąc jednoczesnie przed uszkodzeniem zrekonstruowanego ACL.

 

Cechy produktu:

  • materiał ProFit zapewnia idealną wentylację przy skórze,
  • zawiasy 2 RA odwzorowują naturalna biomechanikę kolana,
  • zawiasy mają regulację kąta zgięcia w zakresach: 30, 55, 75, 95 i 110 stopni oraz regulację kąta wyprostu w zakresach: 15 i 75 stopni,
  • system dynamiczny ACL chroni staw kolanowy i więzadło ACL,

Zastosowanie:

  • po rekonstrukcji ACL,
  • niestabilność w wyniku uszkodzenia więzała krzyżowego przedniego,
  • możliwe wspóltowarzyszące uszkodzenia więzadeł i łąkotek.

Dynamiczny system ACL:

 

System 2RA –ACL Precision pozwala na kontrolę wielopłaszczyznowego ruchu w stawie kolanowym. System ten składa się z dwóch szyn 2RA i podkolanowych pasków napinających i blokujących nadmierny przesuw względem siebie nasady kości udowej i piszczelowej w płaszczyźnie strzałkowej, występujący w przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego (objaw szufladkowy przedni).
Szyny policentryczne 2RA, wyposażone są w mechanizm przegubowy, którego głównym elementem są wodziki poruszające się po torach parabolicznych. Umożliwia on utrzymanie zawiasów w osi zgięcia stawu kolanowego podczas fizjologicznego zginania stawu kolanowego (zgięcie z przesuwem). Szyny anatomiczne posiadają blokadę przeciwprzeprostną 15 stopni, blokadę zgięcia 75 stopni oraz blokadę pełnego wyprostu. Regulacja kąta zgięcia i wyprostu realizowana jest za pomocą specjalnych wkrętów (do każdego wyrobu dodawany jest odpowiedni klucz imbusowy niezbędny do wykonania tej czynności).
Podkolanowy mechanizm napinający dodatkowo stabilizuje staw kolanowy i zapobiega nadmiernemu przesunięciu przynasady bliższej kości piszczelowej do przodu (objaw występujący w przypadku częściowego lub całkowitego uszkodzenia ACL).
Ortezy z systemem 2RA- ACL powinny być stosowane bezpośrednio po przebytych urazach stawu kolanowego z częściowym lub całkowitym uszkodzeniem ACL i używane do czasu wykonania ewentualnego zabiegu rekonstrukcji (w celu wyeliminowania ryzyka ewentualnego pogłębienia skutków urazu).
Ortezy z systemem 2RA-ACL mogą stosować również osoby nie decydujące lub nie kwalifikujących się do zabiegów rekonstrukcji ACL. Pozwalają na znaczną poprawę wydolności i estetyki chodu, w wielu wypadkach pozwalają nawet na rekreacyjne uprawianie sportów, pomimo istniejącej klinicznie niestabilności stawu kolanowego.

Rozmiary:


Przeglądany produkt nie ma jeszcze opinii.

0  zł

Przesyłka kurierska
przy zamówieniu powyżej 350 zł

9,99  zł

Przesyłka kurierska
przy zamówieniu poniżej 350 zł

16  zł

Przesyłka kurierska pobraniowa