Popularny lek na przeziębienie wycofany z aptek i hurtowni

Popularny lek na przeziębienie wycofany z aptek i hurtowni

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju partię leku Febrisan. Z aptek i hurtowni wycofano serię produktu: 373648 z datą ważności 01.2019. To środek stosowany przy leczeniu przeziębienia i grypy.

"Powodem wycofania z rynku jest niespełnienie wymagań jakościowych wyżej wymienionej serii dotyczących zawartości paracetamolu. Wycofywana seria nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pacjentów" - poinformowała firma Takeda Pharma sp. z o.o.

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Takeda Pharma sp. z o.o. wycofuje wyżej wymienioną serię z hurtowni i aptek. Pacjent może zwrócić lek w trybie reklamacji w aptece na podstawie dowodu zakupu. W razie pytań prosimy o kontakt z podmiotem odpowiedzialnym Takeda Pharma sp. z o.o. pod nr tel. 22 608 13 00/01" - zaznacza firma w komunikacie.

GIF wcześniej wycofał lek Febrisan w grudniu ubiegłego roku. Powodem, podobnie jak teraz, było niespełnienie wymagań dotyczących zawartości paracetamolu.

Masz pytania? https://apteline.pl/

Zapytaj na czacie farmaceutę na Apteline.pl

Bezpłatne porady ekspertów - zapytaj internistę

Zobacz także:

Leczenie grypy - co może postawić Cię na nogi

Przeziębienie to nie grypa

Refundacja NFZ

Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.

Jak uzyskać refundację?Skontaktuj się z namiGenerator wniosków NFZ

Znajdź ortezę

Potrzebujesz profesjonalnej ortezy? W asortymencie naszego sklepu ortopedycznego znajdziesz każdy model dostępny na rynku Polskim.

Opinie o sklepie

  • 96% klientów poleca nasz sklep4.7 / 5.0
  • Opineo - słucham swoich klientów

Zebraliśmy 1 710 opinii.

Często kupowane

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.