56 665 28 82
Pn-Pt: 9:00-17:00

Taśmy do ćwiczeń

Taśmy lateksowe, jako przyrząd do ćwiczeń powstały w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 70. XX w. Jest to idealne rozwiązanie do wszelkiego rodzaju ćwiczeń z progresywnym oporem. Wykorzystywane są w sporcie, rekreacji, jak również w terapii po kontuzjach i mogą być poręczną alternatywą dla tradycyjnych ciężarków, czy hantli.

Czym jest taśma do ćwiczeń i do czego służy?


Taśmy lateksowe, jako przyrząd do ćwiczeń powstały w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 70. XX w. Jest to idealne rozwiązanie do wszelkiego rodzaju ćwiczeń z progresywnym oporem. Wykorzystywane są w sporcie, rekreacji, jak również w terapii po kontuzjach i mogą być poręczną alternatywą dla tradycyjnych ciężarków, czy hantli.
Jeśli chcesz poprawić swoją siłę, równowagę, stabilizację a jednocześnie nie chcesz inwestować w drogi sprzęt fitness, to taśmy lateksowe są idealnym rozwiązaniem do domowych ćwiczeń i rehabilitacji.  Ćwiczenia można wykonywać w dowolnej pozycji oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości skorzystania z innych  sprzętów do rehabilitacji.


Jakiej długości i jakiego koloru wybrać taśmę do ćwiczeń?

 
Producent zaleca wybranie taśmy tak, żeby początkujący użytkownicy mogli wykonać 8-12 ćwiczeń, a zaawansowani 12-16. Jednak kupując taśmę pierwszy raz trudno jest nam określić ile ćwiczeń wykonamy przy konkretnym oporze, zespół ortopedio.pl śpieszy z pomocą w wyborze - jeśli chodzi o kolor taśmy, który oznacza wielkość oporu stawianego przez taśmę, polecamy następujące kolory dla osób:

1.    starszych, i małych dzieci - żółte lub trochę mocniejsze-czerwone,
2.    osoby dorosłe niewytrenowane - zielone, niebieskie,
3.    sportowcy - amatorzy - czarne i srebrne,
4.    sportowcy zawodowi, do treningu siłowego - złote

Polecamy nabywać taśmy nie krótsze niż 2,5 m, optymalna długość dla wszechstronnego treningu, rehabilitacji to 5,5 m.
Na rynku znajduje się wiele różnych taśm, pamiętajmy jednak, że tylko sprawdzeni producenci dostarczą nam taśmy o wysokiej jakości, która pozwoli nam na bezpieczne ćwiczenia. My polecamy taśmy  Thera-Band.


Thera-Band stawia na jakość i bezpieczeństwo więc jeśli chcesz uniknąć urazu, czy kontuzji wynikającej z wadliwego sprzętu - używaj tylko oryginalnych taśm Thera-Band.
Duża liczba oporów (oznaczonych kolorami), niewielkie rozmiary oraz duży wybór w zakresie długości taśm powodują, że elastyczne taśmy Thera-Band to jeden z najchętniej wybieranych przyborów do prowadzenia ćwiczeń.


Taśmy Thera-Band przychodzą do nas w woreczku, razem z instrukcją użytkowania oraz bardzo przydatnym zestawem ćwiczeń dla początkujących użytkowników. Taśmy są łatwe w czyszczeniu, wystarczy umyć je wodą, wysuszyć i ewentualnie posypać talkiem, żeby się nie skleiły.

Taśmy Thera Band w oryginalnym opakowaniu       Taśmy Thera Band

 

Wysoką jakość użytkowania taśm Thera-Band potwierdzają nasi klienci „świetny sposób żeby urozmaicić sobie ćwiczenia wzmacniające mięśnie, choruje na SM ale nie poddam się tak łatwo tej chorobie, ćwiczę każdego dnia z tymi taśmami, czuje się coraz lepiej :) polecam te taśmy ze względu na ich wytrzymałość”.


Należy pamiętać żeby ćwiczenia z użyciem taśm odbywać po uprzedniej konsultacji z fizjoterapeutą lub trenerem, którzy dokładnie objaśnią zasadę wykonywania ćwiczeń.

Refundacja NFZ

Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.

Jak uzyskać refundację?Skontaktuj się z namiGenerator wniosków NFZ

Znajdź ortezę

Potrzebujesz profesjonalnej ortezy? W asortymencie naszego sklepu ortopedycznego znajdziesz każdy model dostępny na rynku Polskim.

Opinie o sklepie

  • 97% klientów poleca nasz sklep4.8 / 5.0
  • Opineo - słucham swoich klientów

Zebraliśmy 899 opinii.

Często kupowane

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.