56 665 28 82
Pn-Pt: 9:00-17:00

Zespół tarcia pasma biodrowo piszczelowego (ITBS)

Pewnej pięknej, słonecznej, marcowej niedzieli podczas przygotowań do przebiegnięcia pierwszego maratonu postanowiłem sprawdzić podczas wybiegania gdzie stoi tzw. ściana. Pozwiedzałem okoliczne lasy i po pokonaniu 20 km postanowiłem przebiec się nad morze. 2 km zbiegu po asfalcie, 1 km prostej i kolejny kilometr zbiegu i byłem na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. I tu się zaczęło. Po rundce honorowej koło budki morsów poczułem ucisk po zewnętrznej stronie prawego kolana. Nie wiedziałem jeszcze co to jest i z czym to się je ale na wszelki wypadek zaprzestałem dalszego biegu i wróciłem do domu. Okłady z lodu, rozciągania, maści i szybka wizyta u rehabilitanta. Zaufany maher od stawów i wszystkich innych bóli zrobił mi "przegląd zawieszenia". Nie znalazł zupełnie nic niepokojącego. Więc założyliśmy, że było to jednorazowe przeciążenie. Na wszelki wypadek tydzień przerwy w bieganiu, delikatne ćwiczenia wzmacniające. Przyszedł weekend i spokojnie przebiegłem 10 km na bieżni. Zero problemów, żadnego bólu. W tym momencie zaświeciła mi się lampkka na końcu tunelu. Lampka podświetlająca start maratonu. Niestety kolejnego dnia już nie było tak ciekawie. Ból powrócił. Przez ostatni tydzień bardzo mocno pracowałem nad nogą. Rozciągania, ćwieczenia wzmacniające, zimne okłady, masaże, okłady z brzucha ciężarnej żony i rozmowa z przyszłym synem ;-)W sobotę startuję w Półmaratonie Poznańskim. Będzie to ostatni test przed przygotowawczy przed Cracovia Marathon. Trzymajcie kciuki aby się udało. Mam nadzieję, że udało mi się rozluźnić pasmo i mięsień dwugłowy.

Wiadomo, że najpóźniej zauważa się własne błędy. Kontuzji nabawiłem się prawdopodobnie przez własną głupotę. Nieodpowiednie rozgrzewki, częste zaniedbywanie rozciągania i złe buty. Mam nadzieję, że ta nauczka zmotywuje mnie do poważniejszego podejścia to spraw "okołobiegowych". Jak to mówią: "lepiej późno niż wcale" :-)

Podziel się

Refundacja NFZ

Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.

Jak uzyskać refundację?Skontaktuj się z namiGenerator wniosków NFZ

Znajdź ortezę

Potrzebujesz profesjonalnej ortezy? W asortymencie naszego sklepu ortopedycznego znajdziesz każdy model dostępny na rynku Polskim.

Nasze placówki

Zamów na ortopedio.pl i odbierz produkt bez dodatkowych opłat w jednym z 1572 punktów stacjonarnych!

punkty stacjonarneSprawdź placówki

Opinie o sklepie

  • 97% klientów poleca nasz sklep4.8 / 5.0
  • Opineo - słucham swoich klientów

Zebraliśmy 899 opinii.

Często kupowane

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.