Aircast

Aircast jest amerykańską, wiodącą na rynku światowym, marką stabilizatorów pneumatycznych. Od ponad 30 lat Aircast opracowuje swoje produkty na podstawie solidnych badań naukowych. Aircast stał się pionierem leczenia czynnościowego skręceń stawu skokowego dzięki opracowaniu stabilizatora stawu skokowego Air-Stirrup. Konstrukcja stabilizatorów jest oparta na technologii pneumatycznej. Każda orteza posiada opatentowany system komór powietrznych Duplex. Zintegrowane poduszki przemieszczają powietrze przy każdym kroku tworząc pulsujący ucisk, który sprzyja efektywnej redukcji obrzęku oraz wspomaga proces rehabilitacji. W oparciu o tę konstrukcję został opracowany również stabilizator Pneumatic Walker, który stanowi doskonałą alternatywę unieruchomienia gipsowego. Od lat w leczeniu urazów stawu skokowo-goleniowego stosowany był tradycyjny opatrunek gipsowy. Jego używanie związane jest często z występowaniem tzw. „szkód gipsowych”. Dotyczą one zaburzeń troficznych, zaników mięśniowych, przykurczy stawów, demineralizacji kości. Następstwem jest często utrata prawidłowego „wzoru chodzenia”. Leczenie czynnościowe z zastosowaniem stabilizatorów Aircast zapobiega tym powikłaniom. Ortopedio.pl współpracuje z marką Aircast od 4 lat.

Refundacja NFZ

Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.

Jak uzyskać refundację?Skontaktuj się z namiGenerator wniosków NFZ

Znajdź ortezę

Potrzebujesz profesjonalnej ortezy? W asortymencie naszego sklepu ortopedycznego znajdziesz każdy model dostępny na rynku Polskim.

Opinie o sklepie

  • 96% klientów poleca nasz sklep4.7 / 5.0
  • Opineo - słucham swoich klientów

Zebraliśmy 2 025 opinii.

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.