Refundacja NFZ - jak to działa?

Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.

Jak uzyskać niezbędne dokumenty?

Zlecenie na refundację wystawia właściwy lekarz, możesz skorzystać z wsparcia naszego partnera i zdalnie otrzymać wniosek z dostawą do domu.

 

Uzyskaj wniosek

 

Weryfikację dokumentacji i konsultacje przeprowadzą doświadczeni lekarze współpracujący 
z  Ortopedio.

 

Co dalej:

Krok 1: Wyszukaj produkty, które są refundowane Twoim kodem z wniosku. Kod refundacyjny znajdziesz na wniosku w sekcji II (określenie wyrobu medycznego). Wpisz swój kod (np. P.129 lub J.039) w wyszukiwarkę na górze strony ortopedio.pl. i kliknij lupkę wyszukiwania.

Krok 2: Wybór produktu
Po wpisaniu poprawnego kodu pojawi się lista wszystkich produktów, które można otrzymać z refundacją NFZ dzięki ortropedio.pl.

Krok 3. Wybierz interesujący Cię produkt i złóż zamówienie.

Zawsze możesz skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Pacjenta pod nr tel 800 904 592.

 

Jeśli dysponujesz zleceniem na zaopatrzenie ortopedyczne lub sprzęt medyczny sprawdź poprawność wniosku według poniższego wzoru (pola wypełniane przez ortopedio.pl i pacjenta uzupełniane są w chwili realizacji zlecenia przez nasz sklep stacjonarny) i postępuj zgodnie z dalszą instrukcją.

Poczytaj również na naszym blogu:

Refundacja NFZ czy mogę skorzystać?

Refundacja NFZ – problemy w jej uzyskaniu oraz dylematy przy wyborze produktu

Podziel się

Czym jest refundacja?

Refundacja jest to zwrot części lub całości poniesionych kosztów.
Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS. Dopłatę można również uzyskać ze środków PFRON w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie.

Zobacz poradnik refundacyjny

Znajdź ortezę

Potrzebujesz profesjonalnej ortezy? W asortymencie naszego sklepu ortopedycznego znajdziesz każdy model dostępny na rynku Polskim.

Opinie o sklepie

  • 96% klientów poleca nasz sklep4.7 / 5.0
  • Opineo - słucham swoich klientów

Zebraliśmy 2 025 opinii.

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.