Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń 8:00 - 16:0056 665 28 82

Refundacja NFZ - jak to działa?

Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.

Jak uzyskać niezbędne dokumenty?

Zlecenie z refundacją NFZ wystawia lekarz specjalista. Szczegółowy wykaz lekarzy mogących wystawić zlecenie na konkretny produkt przedstawia Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 roku (Dz. U. 2019 poz. 1267 z późn. zm.) w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Takie zlecenie po wystawieniu przez specjalistę od 2020 roku posiada już uprawnienia do refundacji i nie trzeba udawać się do oddziału NFZ w celu jego potwierdzenia. Jedyny wyjątek stanowią wizyty domowe i kłopoty z dostępem lekarza do internetu, wtedy wyjątkowo należy udać się do NFZ.

Co dalej:

Krok 1: Wyszukaj produkty, które są refundowane Twoim kodem z wniosku. Kod refundacyjny znajdziesz na wniosku w sekcji - Określenie wyrobu medycznego str. 2, komórka I.C.1.1. Wpisz swój kod (np. P.129 lub J.039) w wyszukiwarkę na górze strony ortopedio.pl. i kliknij lupkę wyszukiwania.

Krok 2: Wybór produktu
Po wpisaniu poprawnego kodu pojawi się lista wszystkich produktów, które można otrzymać z refundacją NFZ dzięki ortropedio.pl.

Krok 3. Wybierz interesujący Cię produkt i złóż zamówienie.

Zawsze możesz skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Pacjenta pod nr tel 56 665-28-82.

 

Jeśli dysponujesz zleceniem na zaopatrzenie ortopedyczne lub sprzęt medyczny i nie jesteś pewnien czy zlecenie jest kompletne sprawdź ile posiada stron. Nowe zlecenia wydawane od 2020 roku, drukowane z systemu na wizycie lekarskiej, powinny zawierać 3 strony formatu A4, taki wniosek jest kompletny i z nim możesz udać się do sklepu medycznego. Jeśli jednak wniosek zawiera 2 strony, najprawdopodobniej nie zostało nadane prawo do świadczeń i trzeba udać się do oddziału NFZ w celu nadania refundacji.

 

Poczytaj również na naszym blogu:

Refundacja NFZ czy mogę skorzystać?