Skręcenie

Raz niedoleczone skręcenie stawu skokowego może doprowadzić do skręceń nawykowych. Jest to bardzo częste u sportowców, ale i u osób nie związanych ze sportem występuje często. W leczeniu skręceń i w ochronie przed nawykowymi skręceniammi bardzo dobrze radzą sobie stabilizatory/ortezy. Mnogość modeli dostępnych na polskim rynku pozwala na dobre dopasowanie do potrzeb użytkownika.
 • Orteza skokowo-stopowa z wkładkami odciążającymi SILISTAB ACHILLO THUASNE

  dostępny

  Orteza skokowo-stopowa z wkładkami odciążającymi SILISTAB ACHILLO THUASNE

  Wskazania do zastosowania: Zaburzenia ścięgna Achillesa

  Kup teraz 159,00
 • But marszowy – krótki Timago TGO-E BM-C 609-1

  dostępny

  But marszowy – krótki Timago TGO-E BM-C 609-1

  But marszowy należy do grupy wyrobów medycznych stosowanych w celu ustawienia podudzia w położeniu pośrednim po urazach w obrębie stawu skokowego. Stosowanyw rehabilitacji pourazowej oraz pooperacyjnej w celu ograniczenia zakresu ruchomościw stawie skokowym.  Zastosowanie buta marszowego umożliwia odprowadzenie wilgoci oraz zapewnia przepuszczalność powietrza dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów.

  Kup teraz 260,00
 • Tutor unieruchamiający staw skokowy TIMAGO TGO-C STS 603

  dostępny

  Tutor unieruchamiający staw skokowy TIMAGO TGO-C STS 603

  Tutor unieruchamiający staw skokowy składa się z sznurowanego buta wraz z usztywnieniami bocznymi oraz systemu taśm zabezpieczających przed przesunięciem i skręceniem kości skokowej. Zastosowanie stalek bocznych zabezpiecza niestabilność stawu w kierunkach bocznym i przyśrodkowym. Tutor wykonany z materiału nieelastycznego pozwalającego na optymalne unieruchomienie oraz przepuszczalnego dla powietrza, dzięki czemu zapewnia wysoki komfort użytkowania. Wykorzystywany w celu mocnej stabilizacji w urazach w obrębie stopy i stawu skokowego.

  Kup teraz 105,00
 • Stabilizator stawu skokowego Donjoy A60

  dostępny

  Stabilizator stawu skokowego Donjoy A60

  Aircast Stabilizator stawu skokowego A60 [02T] to unikatowej konstrukcji stabilizator do stosowania profilaktycznie przy problemach z nawykowym skręceniem stawy skokowego. Łuski ustawione pod kątem 60 stopni doskonale stabilizują staw, jednocześnie nie ograniczają zgięcia podeszwowego i grzbietowego stopy. Bardzo cienki profil ortezy powoduje, że świetnie sprawdza się podczas aktywnego uprawiania sportu. Polecany w takich dyscyplinach jak: tenis ziemny, koszykówka ale i jako alternatywa dla tapingu sportowego. Anatomiczna konstrukcja stabilizatora z łatwością dopasowuję się do buta sportowego. Orteza dostępna na lewą i prawą nogę, w trzech rozmiarach.

  Kup teraz 249,00
 • Stabilizator elastyczny stawu skokowego Donjoy MALOLAX

  dostępny

  Stabilizator elastyczny stawu skokowego Donjoy MALOLAX

  Malolax - Opaska na kostkę z wkładką silikonową. Stabilizatory i opaski Elastic to optymalne zestawienie tkaniny o unikalnej przepustowości powietrza i niezmiernie szybkim odprowadzeniu wilgoci. Wszystkie produkty wykonane z tkaniny 3D. Opaska dopasowuje się do anatomicznych kształtów, a dzięki wielokierunkowej elastyczności ucisk jest równomiernie rozłożony. Wszystkie opaski elastyczne firmy DonJoy są hipoalergiczne. Najwyższą jakość produktów potwierdza pełna biokompatybilność – brak jakiegokolwiek negatywnego oddziaływania na skórę. Wyjątkowo miękka dzianina gwarantuje wygodę codziennego użytku.Wskazania dla stabilizacji przy umiarkowanych i przewlekłych urazach stawu skokowego. Malolax stosuję się przy łagodnej chorobie zwyrodnieniowej w obrębie stawu skokowego i stopy oraz przy innych urazach kostki i stopy z nawracającym lub nadmiernym obrzękiem a ailikonowe wkładki zwiększające komfort użytkowania. Produkt uniwersalny na prawą i lewą kończynę. Nie zawiera lateksu. Dostępna w sześciu rozmiarach.  

  Kup teraz 189,00
 • Orteza stawu skokowego z łuskami i pasem stabilizującym 4ARMY-SS-02

  dostępny

  Orteza stawu skokowego z łuskami i pasem stabilizującym 4ARMY-SS-02

  Orteza 4Army-SS-02, to anatomiczna orteza stawu skokowego z łuskami bocznymi i pasem spiralnym. Wyrób został wykonany ze wzmocnionego surowca ACTIV PREN, charakteryzującego się dużą wytrzymałością, miękkością i wysoką elastycznością, co zdecydowanie ułatwia przyleganie wyrobu do kończyny i gwarantuje właściwą kompresję zabezpieczonego stawu.

  Kup teraz 297,00
 • Orteza stawu skokowego z pasami 4ARMY-SS-01

  dostępny

  Orteza stawu skokowego z pasami 4ARMY-SS-01

  Orteza 4Army-SS-01 to anatomiczna orteza stawu skokowego z pasami krzyżowymi. Wyrób został wykonany ze wzmocnionego surowca ACTIV PREN, charakteryzującego się dużą wytrzymałością, miękkością i wysoką elastycznością, co zdecydowanie ułatwia przyleganie wyrobu do kończyny i gwarantuje właściwą kompresję zabezpieczonego stawu.

  Kup teraz 145,00
 • Orteza stawu skokowego z łuskami anatomicznymi i pasem spiralnym VINCERO 1 AM-SX-03

  dostępny

  Orteza stawu skokowego z łuskami anatomicznymi i pasem spiralnym VINCERO 1 AM-SX-03

  Orteza stawu skokowego z łuskami anatomicznymi i pasem spiralnym VINCERO 1 AM-SX-03 jest dostępna na refundację NFZ. Kod NFZ to J.036. Zadzwoń i dowiedz się jak zrealizować refundację.

  Kup teraz 145,00
 • Orteza stawu skokowego z pasami velcro AM-OSS-04

  dostępny

  Orteza stawu skokowego z pasami velcro AM-OSS-04

  Orteza refundowana przez NFZ. Kod refundacji NFZ J.036.00 lub J.036.01. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

  Kup teraz 74,00
 • Oddychająca orteza stopowo goleniowa z regulacją kąta zgięcia i stabilizacją pneumatyczną

  dostępny

  Oddychająca orteza stopowo goleniowa z regulacją kąta zgięcia i stabilizacją pneumatyczną

  Orteza stopowo-goleniowa typu Walker firmy Timago to niezbędny narzędzie po urazach stawu kokowego i stopy w postaci skręceń od 2 stopnia, poprzez złamania/pęknięcia i urazy więzadeł a na zerwaniach ścięgna Achillesa kończąc. Orteza posiada regulację kąta zgięcia oraz stabilizację pneumatyczną, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do stopy. Jest idealnym zamiennikiem gipsu. Wysyłka 24h. Refundacja NFZ

  Kup teraz 369,00

Refundacja NFZ

Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.

Jak uzyskać refundację?Skontaktuj się z namiGenerator wniosków NFZ

Znajdź ortezę

Potrzebujesz profesjonalnej ortezy? W asortymencie naszego sklepu ortopedycznego znajdziesz każdy model dostępny na rynku Polskim.

Opinie o sklepie

 • 96% klientów poleca nasz sklep4.7 / 5.0
 • Opineo - słucham swoich klientów

Zebraliśmy 1 980 opinii.

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.