Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń 8:00 - 16:0056 665 28 82

Orteza na wrodzoną dysplazję stawów biodrowych TUBINGER

Orteza na wrodzoną dysplazję stawów biodrowych TUBINGER
cena:199,00 złKup online

Orteza na wrodzoną dysplazję stawów biodrowych TUBINGER

Cena:
199
OttoBock
14 opinie
W przypadku dysplazji stawu biodrowego, orteza odwodząca biodra typu Tübinger opracowana przez prof. dr. Bernau zapewnia najlepsze możliwe warunki prawidłowego rozwoju bioder dziecka. »Dodaj do porównaniaProdukt dodano do porównaniaProdukt usunięto z porównaniaDodaj do schowkaProdukt usunięto ze schowkaProdukt dodano do schowkaZapytaj o produkt

Orteza Tubinger przeznaczona dla dzieci z wrodzoną dysplazją stawów biodrowych. Ta najczęstsza wrodzona deformacja szkieletu dzięki szybkiej diagnozie poporodowej może z powodzeniem zostać wyleczona przy podjęciu natychmiastowej rehabilitacji.

Opracowana przez dr. Bernau orteza na dysplazję stawów biodrowych umożliwia prawidłowy rozwój noworodka w pozycji siedząco-kucznej. Jest łatwa w użytkowaniu i utrzymaniu odpowiedniej higieny oraz pozwala na szybkie dopasowanie do bieżących potrzeb pacjenta dzięki paskom na rzep i zatrzaskom. Orteza nie ogranicza swobody ruchu dziecka w stopniu większym niż wymagany do odpowiedniego leczenia, dlatego nie ma ryzyka powstania problemów z kręgosłupem dziecka.

Podstawowe informacje:

  • Opracowana przez prof. dr. Bernau
  • Szybki i prawidłowy rozwój stawu biodrowego noworodka w tak zwanej pozycji siedząco-kucznej
  • Łatwość użytkowania
  • Szybkie dopasowanie do bieżących potrzeb pacjenta
  • Swoboda ruchu dziecka nie jest ograniczona w stopniu większym niż to konieczne
  • Dobre właściwości zapewniające higienę

Twój pediatra zdiagnozował u Twojego dziecka niedorozwój panewki stawowej (dysplazję stawu biodrowego). Nie ma wielkich powodów do niepokoju — jeśli tylko Twoje dziecko poddane zostanie właściwej rehabilitacji. Orteza odwodząca biodra Tübinger opracowana przez prof. dr. Bernau zapewnia najlepszą pomoc w zakresie prawidłowego rozwoju bioder dziecka. Na własne oczy zobaczysz, jak szybko Twoje dziecko przyzwyczai się do nowego aparatu.

Pozycja siedząco-kuczna - dla prawidłowego rozwoju

Dysplazja stawu biodrowego jest najczęstszym typem wrodzonej deformacji szkieletu. W Niemczech liczba niemowląt ze zdiagnozowaną dysplazją stawu biodrowego sięga 2–4% całej populacji. Wraz z wprowadzeniem ultradźwiękowych metod diagnozowania, schorzenie to można obecnie wykryć natychmiast po porodzie. To bardzo sprzyjająca okoliczność, bowiem rehabilitacja rozpoczęta we właściwym czasie niemal zawsze kończy się całkowitym sukcesem.

Najlepszą pozycją złożeniową u dziecka jest tak zwana pozycja siedząco-kuczna. Tę samą pozycję przyjmuje dziecko w łonie matki. Wykorzystanie i utrzymanie jej po narodzeniu, maksymalnie przyspiesza właściwy i niezakłócony rozwój bioder. Orteza odwodząca biodra Tübinger, która przez ostatnie 20 lat świetnie sprawdzała się w leczeniu klinicznym i w praktyce, powstała z myślą o wykorzystaniu właśnie tej wiedzy medycznej. Szyna wymusza zgięcie stawu biodrowego dziecka pod kątem ponad 90° oraz niewielkim odwiedzeniem — taka pozycja odpowiada naturalnej pozycji, przyjmowanej spontanicznie przez zdrowe dziecko. Orteza jest w pewnym sensie narzędziem przedłużenia etapu rozwoju płodu w łonie matki.

Naturalne ruchy dziecka nie będą ograniczone w stopniu większym niż jest to konieczne. Nie musisz się martwić, że szyna spowoduje jakikolwiek problem z kręgosłupem małego pacjenta. Spontaniczne kopnięcia niemowlęcia i ruchy naprzemienne obręczy barkowej pomagają przeciwdziałać w rozwoju kifozy. Każda matka zna tego typu ruchy dziecka już od czasu ciąży.

Twój lekarz przystosuje ortezę Tübinger i dokładnie wyjaśni Ci, jak ją obsługiwać. W bardzo krótkim czasie dobrze opanujesz jej nakładanie i zdejmowanie, ponieważ musisz jedynie odpowiednio dopasować paski na rzep i białe zatrzaski. Większość dzieci szybko przyzwyczaja się do nowej sytuacji; te nieco starsze potrzebować będą trochę więcej czasu, ale po pierwszych protestach, w ciągu kilku dni także oswoją się z ortezą.

Regularne kontrole

Lekarz sprawdzi ułożenie stawów biodrowych oraz pozycję i stopień zgięcia podczas regularnych kontroli. Wraz z rozwojem i dojrzewaniem dziecka układ ortezy należy odpowiednio dopasować.

Z myślą o higienie codziennego użytkowania elementy ortezy wykonane zostały z materiałów nadających się do prania. Możesz łatwo zdjąć i umyć pokryte tkaniną frotte stabilizatory barkowe.

Rozmiary:

rozmiar wiek (miesiące
S 1
M 2-5
L 6-12
dodekafonia44
5

Wiadomo, że maluch musi przyzwyczaić się do nowej sytuacji, ale widać, że orteza nie sprawia mu jakiegoś ogromnego dyskomfortu. Dostawa ekspresowa. Miałam obawy przed zakupem online, szczególnie że nie jest to rzecz tania, ale w związku z koronawirusem nie dało się jej stacjonarnie kupić ani zamówić. Wszystko dotarło, na czas i jak należy, zgodnie z opisem, polecam.

2020-03-16(0)(0)
kim
5

Wykonanie bardzo dobrej jakości, solidne tworzywo, krawędzie zaokrąglone. Orteza nie uciska nóżek dziecka. W pudełku dwa zestawy rzepów, więc nie ma problemu z ich praniem. Ważne, aby rozmiar ortezy był odpowiedni do wieku. W naszym przypadku pod koniec leczenia dziecko było niespokojne, bo orteza zaczynała robić się za mała. Na koniec najważniejsze - dziecko zostało wyleczone w 3 miesiące.

2016-09-13(15)(0)
5

najlepsza orteza na dysplazję stawów biodrowych, po krótkim czasie u mojego dziecka widać poprawę, i to nie jest moje zdanie a lekarza w wieloletnim stażem pracy. Szybka realizacja i dostawa ortezy, na drugi dzień po południu była już u mnie w domu. oby było więcej takich sklepów

2014-08-01(1)(0)
12  zł

Przesyłka kurierska

14  zł

Przesyłka kurierska pobraniowa