Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń 56 665 28 82Infolinia czynna:
8:00 - 18:00

Worek do zbiórki moczu Conveen Standard 1,5 l dren gładki 90 cm 5062 10 sztuk

Worek do zbiórki moczu Conveen Standard 1,5 l dren gładki 90 cm 5062 10 sztuk

Worek do zbiórki moczu Conveen Standard 1,5 l dren gładki 90 cm 5062 10 sztuk

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, cena promocyjna dotyczy wyłącznie zakupu bez refundacji NFZ


Coloplast
Worek o dużej pojemności, którymoże być przydatny w nocy orazw sytuacjach, kiedy częste opróżnianie małego worka może być trudne lub kłopotliwe. Worek można zawiesić na brzegu łóżka lub wózka, ale przystosowany jest on również do noszenia na nodze. »Dodaj do porównaniaProdukt dodano do porównaniaProdukt usunięto z porównaniaDodaj do schowkaProdukt usunięto ze schowkaProdukt dodano do schowkaZapytaj o produktRefundacja NFZFaktura proforma
 Worek do zbiórki moczu Conveen Standard 1,5 l dren gładki 90 cm 5062 10 sztuk

Worek do zbiórki moczu Conveen Standard

Worek do zbiórki moczu o zwiększonej objętości, umożliwia rzadsze dokonywanie jego wymiany, zatem sprawdzi się zwłaszcza w nocy, a także we wszystkich sytuacjach, w których mniejsze worki okazują się niewystarczające. Z uwagi na możliwość jego zamocowania przy łóżku, wózku inwalidzkim, a nawet na nodze użytkownika, jest to produkt o szerokim zastosowaniu. Skuteczne odprowadzanie moczu, połączone z gwarancją komfortu pacjenta oraz z wygodą realizowania czynności pielęgnacyjnych to aspekty, decydujące o satysfakcji.

Cechy worka do zbiórki moczu Conveen Standard

  • Zwiększona objętość dla dłuższych przerw w opróżnianiu worka – to doskonałe rozwiązanie w nocy oraz wtedy, gdy worki o mniejszej pojemności nie sprawdzają się i stanowią utrudnienie.
  • Różnorodność możliwości mocowania – worek może zostać zamontowany zarówno na brzegu łóżka u pacjentów leżących, jak i przy wózku inwalidzkim i na nodze, jeśli pacjent korzystający z produktu jest bardziej mobilny.
  • Zawór antyzwrotny, miękka wyściółka oraz zawór odpływowy – wszystkie te cechy stanowią gwarancję skutecznej i wygodnej pielęgnacji podopiecznego, a także zapewniają bezpieczeństwo. Zawór z zaciskiem umożliwia skuteczną weryfikację zamknięcia worka, co niweluje ryzyko przypadkowych wycieków.
  • Możliwość wykorzystania portu do pobierania próbek moczu – oddawanie moczu do badań w celu weryfikacji stanu zdrowia staje się proste i przebiega sprawnie oraz bezproblemowo.

Często zadawane pytania

Jak często należy wymieniać worek do zbiórki moczu?

Wymiana worka jest konieczna, jeśli uległ on uszkodzeniu lub jest wyraźnie zabrudzony.

Jak często należy opróżniać worek do zbiórki moczu?

Worek powinien zostać opróżniony każdorazowo, jeśli jest wypełniony w połowie jego objętości lub w przypadku, gdy staje się niewygodny w noszeniu. Warto pamiętać, aby kurek worka nie miał bezpośredniego kontaktu z siedziskiem toalety, co zniweluje ryzyko rozwoju bakterii. Należy myć ręce przed i po opróżnianiu worka do zbiórki moczu.

Co zrobić, jeżeli worek nie wypełnia się moczem?

Istnieje kilka możliwości, dla których mocz nie spływa do worka – podstawową okazuje się zablokowanie przepływu wskutek zagięcia drenu odprowadzającego. Jeśli dren jest zagięty, należy go rozprostować. W przypadku innych przyczyn problemów z odprowadzaniem moczu, warto skonsultować się z przedstawicielem służby zdrowia i zasięgnąć merytorycznej porady.

W jaki sposób należy przechowywać worki do zbiórki moczu?

Worki do zbiórki moczu, które nie zostały jeszcze otwarte, należy przechowywać w chłodnym, czystym i ciemnym miejscu.

W jaki sposób wyrzucać worek do zbiórki moczu?

Zużyty worek do zbiórki moczy należy umieścić w woreczku na odpady lub zawinąć w papier, a następnie wyrzucić do kosza. Nie można spłukiwać worka w toalecie.

 Worek do zbiórki moczu Conveen Standard 1,5 l dren gładki 90 cm 5062 10 sztuk

Coloplast – ponad pół wieku doświadczenia

Początki firmy Coloplast sięgają 1954 roku. Wówczas to duńska pielęgniarka Elise Sørensen, w trosce o komfort życia swojej siostry, która przeszła zabieg wyłonienia stomii, wpadła na pomysł stworzenia pierwszego na świecie worka stomijnego. Pomysł ten wkrótce udoskonalili Johanne Louis-Hansen oraz Aashe Louis-Hansen. Johanne również była pielęgniarką, zaś Aage – inżynierem budownictwa oraz producentem tworzyw sztucznych.

Od tego czasu firma Coloplast zaczęła specjalizować się w produkcji worków stomijnych, akcesoriów do opieki urologicznej, leczenia ran oraz pielęgnacji skóry. W jej ofercie znaleźć można także produkty dla osób borykających się z nietrzymaniem moczu oraz kału. Obecnie produkty firmy Coloplast kupić można w wielu krajach na całym świecie. W swoich oddziałach zatrudnia ponad 11 tys. pracowników.

Przeglądany produkt nie ma jeszcze opinii.

0  zł

Przesyłka kurierska
przy zamówieniu powyżej 350 zł

9,99  zł

Przesyłka kurierska
przy zamówieniu poniżej 350 zł

16  zł

Przesyłka kurierska pobraniowa