Pomimo trudnej sytuacji spowodowanej wirusem COVID-19 pracujemy niezmiennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17 - zależy Ci na szybkim dostępie do sprzętu - zadzwoń 56 665 28 82
Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń   8:00 - 17:0056 665 28 82

Worek SenSura z okienkiem otwarty z zamknięciem na rzepy Hide-away 152090 10 sztuk

Worek SenSura z okienkiem otwarty z zamknięciem na rzepy Hide-away 152090 10 sztuk

Worek SenSura z okienkiem otwarty z zamknięciem na rzepy Hide-away 152090 10 sztuk

Wysyłka jeszcze dziś!
Spakujemy jeszcze dziś
Jeżeli zamówisz przed 20:00
Zamów w ciągu: h m s

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, cena promocyjna dotyczy wyłącznie zakupu bez refundacji NFZ


Coloplast
SenSura sprzęt 1-częściowy gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i dyskrecję. Unikalny dwuwarstwowy przylepiec jest na stałe połączony z workiem. Aby zmienić worek należy go zdjąć ze skóry i założyć nowy. SenSura to wyjątkowa elastyczność, natychmiastowa przylepność, optymalne wchłanianie, duża odporność na wymywanie i łatwość zdejmowania. Wszystkie te cechy zaspokajają najważniejszą potrzebę osoby ze stomią – potrzebę poczucia bezpieczeństwa. Worki stomijne 1-częściowe są dyskretne i przyjaznedla skóry. »Dodaj do porównaniaProdukt dodano do porównaniaProdukt usunięto z porównaniaDodaj do schowkaProdukt usunięto ze schowkaProdukt dodano do schowkaZapytaj o produktRefundacja NFZFaktura proforma
 Worek SenSura z okienkiem otwarty z zamknięciem na rzepy Hide-away 152090 10 sztuk

Otwarty worek SenSura z okienkiem i zamknięciem na rzepy Hide-away – 10 sztuk

SenSura to komfortowe, wysoce higieniczne i bezpieczne rozwiązanie dla osób ze stomią. Jednoczęściowy worek z okienkiem jest lekki i łatwy w obsłudze.

Cechy jednoczęściowego worka SenSura z okienkiem

SenSura to jednoczęściowy, otwarty worek stomijny z dwuwarstwowym przylepcem, gwarantujący komfort i dyskrecję użytkowania. Produkt cechuje się dużą elastycznością, dopasowaniem do ciała i łatwością obsługi.

SenSura ma otwarte ujście, zapinane na rzepy, które są na stałe przymocowane do worka. Dzięki zastosowaniu ujścia typu Hide-away, produkt jest łatwy w utrzymaniu czystości a opróżnianie pełnego worka odbywa się szybko. W worku umieszczono specjalny filtr, chroniący przed przykrym zapachem i zapobiegający powstawaniu wybrzuszeń. Dwuwarstwowy przylepiec (dostępny w wersji płaskiej lub wypukłej) łączy funkcję ochrony skóry ze skutecznym wchłanianiem nadmiaru wilgoci. Skóra pod workiem stomijnym pozostaje sucha, czysta i nie ulega podrażnieniu. Dodatkową zaletą produktu jest okienko kontrolne, umożliwiające kontrolę stomii i ułatwiające założenie przylepca.

Produkt jest przyjazny dla skóry pacjenta a jego forma (cielisty kolor, płaska struktura) pozwala na dyskretne noszenie pod ubraniem. W razie potrzeby, istnieje też możliwość zmniejszenia objętości worka poprzez jego złożenie.

Produkt jest dostępny w kolorze cielistym a jego całkowita pojemność wynosi 650 ml.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Dla kogo przeznaczony jest ten typ produktu?

Jednoczęściowy, otwarty worek SenSura z okienkiem jest przeznaczony dla osób z ileostomią lub kolostomią.

Czy noszenie worka stomijnego SenSura powoduje dyskomfort?

Forma produktu pozwala na możliwie dyskretne i komfortowe używanie worka stomijnego przy jednoczesnej, wysokiej dbałości o szczelność worka i czystość skóry. Worek SenSura z okienkiem jest płaski, lekki i dobrze przylegający do skóry. Cielisty kolor i możliwość złożenia worka to dodatkowe cechy, które zwiększają wygodę korzystania z produktu.

 Worek SenSura z okienkiem otwarty z zamknięciem na rzepy Hide-away 152090 10 sztuk

Coloplast – ponad pół wieku doświadczenia

Początki firmy Coloplast sięgają 1954 roku. Wówczas to duńska pielęgniarka Elise Sørensen, w trosce o komfort życia swojej siostry, która przeszła zabieg wyłonienia stomii, wpadła na pomysł stworzenia pierwszego na świecie worka stomijnego. Pomysł ten wkrótce udoskonalili Johanne Louis-Hansen oraz Aashe Louis-Hansen. Johanne również była pielęgniarką, zaś Aage – inżynierem budownictwa oraz producentem tworzyw sztucznych.

Od tego czasu firma Coloplast zaczęła specjalizować się w produkcji worków stomijnych, akcesoriów do opieki urologicznej, leczenia ran oraz pielęgnacji skóry. W jej ofercie znaleźć można także produkty dla osób borykających się z nietrzymaniem moczu oraz kału. Obecnie produkty firmy Coloplast kupić można w wielu krajach na całym świecie. W swoich oddziałach zatrudnia ponad 11 tys. pracowników.

seni producent

Worki stomijne Coloplast – system jednoczęściowy

Worki stomijne w systemie jednoczęściowym charakteryzują się tym, że worek oraz przylepiec (płytka) stanowią całość – dzięki temu system jest niezwykle higieniczny oraz bardzo prosty w obsłudze. W zależności od modelu, worki stomijne w systemie jednoczęściowym posiadają przylepce do docinania, przylepce już docięte lub tzw. przylepce plastyczne, które umożliwiają dopasowanie worka do stomii bez używania nożyczek. Bez względu na wybrany model ważne jest dobre dopasowanie worka do rozmiaru stomii, tak aby między nią a przylepcem nie pojawiały się żadne otwory zwiększające ryzyko przeciekania.

worki stomijne zakładanie

Zakładanie

Poniższe zasady zakładania worka stomijnego w systemie jednoczęściowym dotyczą zarówno pacjentów prowadzących aktywny tryb życia, jak i osób chorych i leżących.

  • Oczyść oraz dokładnie osusz skórę wokół stomii – to bardzo ważne, bo przylepiec będzie idealnie trzymał się tylko na suchej skórze.
  • Zmierz stomię oraz przygotuj płytkę stomijną (jeśli jest to model z otworem do docięcia, wytnij otwór odpowiedniej wielkości według wskazówek).
  • Usuń papier ochronny z przylepca.
  • Umieść worek centralnie nad stomią.
  • Lekko dociśnij płytkę do skóry – bardzo ważne jest jej dociśnięcie przede wszystkim na obszarze wokół stomii.
  • Wygładź płytkę i uciskaj ją delikatnie przez około minutę, aby była bardzo szczelnie przylepiona do skóry.
RozmiarInformacje
Nazwa produktuSenSura Convex Light worek jednoczęściowy otwarty
Nr produktu152090
Okienko kontrolneZ okienkiem
Rodzaj przylepcaPrzylepiec dwuwarstwowy SenSura
Rozmiar worka650 ml
Rozmiar otwrou w płytce15-43 mm
Rodzaj płytkiConvex Light
KolorCielisty
Ujście workaOtwarty HideAway
Ilość sztuk w opakowaniu10

Przeglądany produkt nie ma jeszcze opinii.

12  zł

Przesyłka kurierska

14  zł

Przesyłka kurierska pobraniowa