Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń 8:00 - 16:0056 665 28 82

Dziecięca orteza stawu skokowego am-oss-05

Dziecięca orteza stawu skokowego am-oss-05
cena: 159,00 zł Kup online

Dziecięca orteza stawu skokowego am-oss-05

Cena:
159
Reh4Mat
Skręcenie stawu skokowego to częsty uraz wśród dzieci. Najczęściej dochodzi do niego na skutej inwersji, czyli skręcenia nogi do wewnątrz, co powoduje uszkodzenie torebki stawowej oraz więzadeł po bocznej stronie stawu. Po doznanym urazie nagle pojawia się obrzęk i bolesność okolicy kostki, a dziecko stojąc na tej nodze, odczuwa ból. » Dodaj do porównania Produkt dodano do porównania Produkt usunięto z porównania Dodaj do schowka Produkt usunięto ze schowka Produkt dodano do schowka Zapytaj o produkt

Orteza stawu skokowego am-oss-05

Orteza stawu skokowego am-oss-05

Orteza stawu skokowego am-oss-05 jest przeznaczona do codziennego stosowania i w trakcie aktywności sportowych. Zapobiega skręceniom stawu skokowego. Ma charakter uniwersalny - może być stosowana na prawą lub lewą nogę. Wyjmowane usztywnienie w postaci stalki stanowi rekomendowane rozwiązanie dla osób z nawykowym skręceniem kostki. Stalki umieszczone po obu stronach ortezy można wyciągnąć w zależności od potrzeb związanych z urazem i uprawianą dyscypliną sportu.

SPOSÓB ZAKŁADANIA ORTEZY Dzięki zastosowaniu napinacza obrotowego, a konkretnie systemu kompresyjnego CCA i zapięć na rzepy stabilizator łatwo założyć i dopasować do kończyny.
KOMFORT UŻYTKOWANIA Wysoki komfort użytkowania gwarantuje przyjazny dla skóry materiał AirDistance III złożony z mieszanki poliamidu, weluru i miękkiej pianki. Lekka, ale mocna szyna stanowi dodatkowy atut. System kompresyjny również podnosi wygodę użytkowania.
SOLIDNE WYKONANIE Lekka i wytrzymała szyna gwarantuje odpowiednie usztywnienie kończyny. Perfekcyjne wykończenie w postaci skrzyżnych taśm wywołuje efekt tapingu.
DŁUGOTRWAŁE UŻYTKOWANIE Stabilizator można używać przez długi czas, ponieważ nawet po zabrudzeniu nadaje się do stosowania ze względu na możliwość prania - należy prać go ręcznie w temperaturze 30-40°C.

Orteza stawu skokowego am-oss-05

Zastosowanie ortezy stawu skokowego am-oss-05

Uniwersalny charakter ortezy umożliwia zastosowanie na prawej i lewej nodze. Stanowi doskonałe rozwiązanie po przebytych urazach i ułatwia powrót do aktywności sportowej. Ze względu na staranne dopasowanie do stopy zapewnia wysoki komfort i poczucie bezpieczeństwa.
Orteza jest przeznaczona do stosowania razem z obuwiem. Wyjmowane stalki AM-OSS-05 gwarantują użytkowanie odpowiadające indywidualnym potrzebom. Przewiewna dzianina zapewnia odpowiedni dopływ powietrza.
Stabilizator wykorzystuje się najczęściej w urazach więzadeł. Służy leczeniu i zapobieganiu skręceniom ewersyjnym i inwersyjnym stawu skokowego, w tym nawracającym urazom.

Tabela rozmiarowa

RozmiarObwód nad kostkąOdpowiedni dla wiekuSposób dokonywania pomiaru
1 14 – 17 cm 2 – 6 lat Sposób dokonywania pomiaru - obwód nad kostką
2 17,5 – 20 cm 6 – 12 lat
 • Użytkowanie z obuwiemTak
 • PranieMożliwość prania ręcznego w temp. 30-40 stopni
 • MateriałAirDistance III (poliamid, miękka pianka, welur)
 • StronaUniwersalana
 • Możliwość wyboru rozmiaruTak
 • Rodzaj zastosowanego usztywnieniaStalki ( z możliwością wyciągnięcia )
 • Zastosowanie względem stopnia skręcenia stawu skokowegoStopień I i II ( łagodne i umiarkowane skręcenie)
 • ZastosowanieDo użytku sportowego
 • ZastosowaniePo przebytych urazach
 • KolorCzarny
 • Sposób zakładania ortezy/ stabilizatora stopyWiązanie i zapinanie pasami stabilizującymi na rzepy
 • Produkt najczęściej stosowany w przypadkuUrazy więzadeł
 • Produkt najczęściej stosowany w przypadkuNawracające urazy

Przeglądany produkt nie ma jeszcze opinii.

12  zł

Przesyłka kurierska

14  zł

Przesyłka kurierska pobraniowa