Orteza na opadającą stopę stosowana w przypadku porażenia nerwu strzałkowego

Orteza na opadającą stopę jest idealnym rozwiązaniem przeznaczonym dla pacjentów cierpiących na słabe zgięcie grzbietowe, ponieważ pomaga im zachować niezbędną w codziennym życiu mobilność. Orteza na opadającą stopę wspomaga podnoszenie stopy w fazie wyprostu ku przodowi, uniemożliwiając jej skierowanie ku dołowi, co w efekcie zapobiega zahaczaniu czubkiem stopy o ziemię. Bardziej ergonomiczny model ruchu zmniejsza ryzyko potknięcia się i upadku podnosząc ogólne bezpieczeństwo chodu. Orteza jest refundowana przez NFZ więc jeżeli posiadasz kod NFZ J.036 lub J.037 to sprawdź naszą ofertę!

 • Orteza na noc MALLEO IMMOBIL NIGHT SPLINT

  dostępny

  Orteza na noc MALLEO IMMOBIL NIGHT SPLINT

  Najlepsza Orteza na noc niemieckiej firmy Otto Bock. Najwyższa jakość wykonania oraz skuteczność. Darmowa Porada Fizjoterapeuty, wysyłka 24h, darmowa wymiana na inny rozmiar.

  Kod NFZ J.037.01, J.037.00

  Kup teraz 149,29
 • Aparat na opadającą stopę 664

  dostępny

  Aparat na opadającą stopę 664

  Aparat na opadającą stopę. Już od 0zł z refundacją NFZ! Kod NFZ 9130.05 oraz Kod NFZ 9150.06 Produkt najwyższej jakości. Darmowa Porada Fizjoterapeuty, wysyłka 24h, darmowa wymiana na inny rozmiar.

  Kod NFZ J.037.01, J.037.00

  Kup teraz 139,00 179,00
 • Podciąg na opadającą stopę Foot Rise

  dostępny

  Podciąg na opadającą stopę Foot Rise

    Przeciwdziałanie zaburzeniom chodu (opadaniu stopy) w przypadku neuropatii nerwu strzałkowego, porażeń nerwu strzałkowego różnej etiologii.

  Kod NFZ J.037.01, J.037.00

  Kup teraz 250,00
 • Orteza stawu skokowego AM-OSS-10

  dostępny

  Orteza stawu skokowego AM-OSS-10

  Orteza AM-OSS-10 pomaga przywrócić utracone funkcje przez aktywne wspomaganie ruchu podnoszenia stopy u osób mających spastyczny niedowład kończyn, w szczególności u osób z hemiplegią po udarze mózgu oraz osób z zaburzeniami nerwów obwodowych, w przebiegu urazu układu nerwowego i jego zwyrodnień.

  Kup teraz 177,99
 • Orteza na goleń i stopę TIMAGO SPORLASTIC NEURODYN-CLASSIC

  dostępny

  Orteza na goleń i stopę TIMAGO SPORLASTIC NEURODYN-CLASSIC

  Orteza na goleń i stopę NEURODYN-CLASSIC dynamicznie kompensuje porażenia połowicze wiotkie. Stosowana jest w przypadku niedowładu lub braku ograniczonej funkcji unoszenia stopy, a także po urazach związanych z uszkodzeniem nerwu strzałkowego. Orteza umożliwia prawie naturalny przebieg ruchów poprzez aktywną korekcję supinacji (skręcenie stopy do wewnątrz), dynamicznie stymuluje ruch unoszenia stopy podczas codziennego chodzenia, zapewniając optymalny stereotyp ruchowy potrzebny do reedukacji. Dwa półelastyczne dociągi splecione w ósemkową pętle wspomagają podparcie i podnoszenie stopy, dodatkowo stabilizując staw skokowy. Boczny, nieelastyczny dociąg zapobiega skręceniom poprzez stabilizację, stanowi boczne podparcie, unosząc zewnętrzną krawędź stopy (pronacja). Elastyczna, dynamiczna konstrukcja umożliwia w trakcie chodzenia proprioceptywną i bierną korekcję supinacji i zgięcia podeszwowego oraz pobudza do aktywności mięsień dźwigacz stopy przyczyniając się do wyraźnej poprawy równowagi i koordynacji.

  Kup teraz 239,00
 • Orteza na goleń i stopę TIMAG SPORLASTIC NEURODYN-COMFORT

  dostępny

  Orteza na goleń i stopę TIMAG SPORLASTIC NEURODYN-COMFORT

  Orteza na goleń i stopę NEURODYN-COMFORT wspomaga pracę prostowników stopy po porażeniach mięśni oraz aktywnie przywraca indywidualne czynnościowe ułożenie stopy. Orteza zwiększa dynamikę chodu poprzez poprawę siły i kontroli nerwowo-mięśniowej,  zapobiega opadaniu stopy zapewniając bardziej fizjologiczny chód oraz zmniejsza ryzyko upadku.

  Kup teraz 517,00
 • Orteza zapobiegająca opadaniu stopy Ottobock WalkOn Reaction

  Dostępny (ok 7 dni roboczych)

  Orteza zapobiegająca opadaniu stopy Ottobock WalkOn Reaction

  Ludzie z trwałym uszkodzeniem mięśnia strzałkowego uzależnieni są od pomocy medycznej, która unosi ich stopy podczas chodzenia. To jest dokładnie to, co potrafi WalkOn Reaction. Pomaga podnieść stopę podczas fazy przenoszenia, tak że chód staje się ponownie bardziej bezpieczny, a ryzyko potknięcia się i upadku jest mniejsze. Palce stopy już nie zahaczą o małe przeszkody lub nierówne podłoże. Dzięki specjalnej konstrukcji, WalkOn Reaction wspiera również staw kolanowy. Gdy osłabione są również mięśnie zginające stopę podeszwowo (na dół), można również korzystać ze zwrotu dużej energii, który jest aktywowany w ortezie podczas ruchu przenoszenia stopy. Chodzenie jest wówczas bardziej naturalnie.

  Kod NFZ J.037.01, J.037.00

  Kup teraz 1 590,00
  Realizuj wniosek NFZ od 1 290,00
 • Orteza na opadającą stopę OVATION HYBRID NIGHT SPLINT MDH

  dostępny

  Orteza na opadającą stopę OVATION HYBRID NIGHT SPLINT MDH

  Cechy produktu: Rama wykonana z polipropylenu. Wkładka wykonana z pianki o otwartych komórkach ze szczotkowanego nylonu. Bez dodatku lateksu. Dzięki zastosowaniu pasów dociągowych oraz unikatowemu systemowi doboru kąta zgięcia, orteza zapewnia niezbędne wsparcie oraz komfort noszenia. Kolor czarno-niebieski. Uniwersalne zaopatrzenie prawej i lewej kończyny  Zastosowanie: Zapalenie rozcięgna podeszwowego. Porażenie nerwu strzałkowego. Stany pooperacyjne prostowników goleni i stopy. 

  Kup teraz 229,00
 • Orteza na opadającą stopę AFO DYNAMIC MDH

  dostępny

  Orteza na opadającą stopę AFO DYNAMIC MDH

  Zastosowanie Porażenie nerwu strzałkowego, opadająca stopa, spastyka(średniozaawansowana), stany po operacji prostownika łydki i stopy, artretyzm kostki.  żylaki łydki, zapalnie skóry łydki, obrzęk.

  Kup teraz 999,00 1 299,00
 • Orteza na opadającą stopę AFO- NIGHT MDH

  dostępny

  Orteza na opadającą stopę AFO- NIGHT MDH

  Zastosowanie korygowanie ustawienia stopy względem goleni od pozycji po­średniej w kierunku zgięcia grzbietowego stopy, profilaktyka przykurczy u chorych leżących ze schorzeniami neurologiczny­mi. Przeznaczona dla osób leżących.

  Kup teraz 155,00


Rekomendowane dla Ciebie

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.