Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń 8:00 - 16:0056 665 28 82

Orteza na opadającą stopę stosowana w przypadku porażenia nerwu strzałkowego

Orteza na opadającą stopę jest idealnym rozwiązaniem przeznaczonym dla pacjentów cierpiących na słabe zgięcie grzbietowe, ponieważ pomaga im zachować niezbędną w codziennym życiu mobilność. Orteza na opadającą stopę wspomaga podnoszenie stopy w fazie wyprostu ku przodowi, uniemożliwiając jej skierowanie ku dołowi, co w efekcie zapobiega zahaczaniu czubkiem stopy o ziemię. Bardziej ergonomiczny model ruchu zmniejsza ryzyko potknięcia się i upadku podnosząc ogólne bezpieczeństwo chodu. Orteza jest refundowana przez NFZ więc jeżeli posiadasz kod NFZ J.036 lub J.037 to sprawdź naszą ofertę!

Aparat tulejkowy na podudzie WALK ON Flex

Aparat tulejkowy na podudzie WALK ON Flex
21 opinie

Produkty niemieckiej firmy OttoBock cechują się zaawansowanymi technologiami (np. technologia SkinGuard), wykazują najwyższy stopień funkcjonalności poparty ponad 90 letnim doświadczeniem (od 1919 roku). Ponadto wykonanie produktów spełnia najwyższe wymagania pacjentów (ortezy OttoBock produkowane są w Niemczech). Z pełną odpowiedzialnością - polecamy! Orteza Walk On® Flex jest idealnym rozwiązaniem przeznaczonym dla pacjentów cierpiących na słabe zgięcie grzbietowe, ponieważ pomaga im zachować niezbędną w codziennym życiu mobilność.

RefundacjaRefundacja NFZ
cena960,00 zł

cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.660,00 zł

Aparat na opadającą stopę 664

Aparat na opadającą stopę 664
2 opinie

Aparat na opadającą stopę. Pacjenci, którzy zmagają się z nieprzyjemnymi konsekwencjami schorzenia, jakim jest opadająca stopa z pewnością docenią prezentowany aparat - stanowi on bowiem kompleksowe i skuteczne wsparcie podczas chodu, normalizując położenie stopy i ograniczając ryzyko potknięcia i upadku

cena99,90 zł

Orteza zapobiegająca opadaniu stopy Ottobock WalkOn Reaction

Orteza zapobiegająca opadaniu stopy Ottobock WalkOn Reaction
3 opinie

Ludzie z trwałym uszkodzeniem mięśnia strzałkowego uzależnieni są od pomocy medycznej, która unosi ich stopy podczas chodzenia. To jest dokładnie to, co potrafi WalkOn Reaction. Pomaga podnieść stopę podczas fazy przenoszenia, tak że chód staje się ponownie bardziej bezpieczny, a ryzyko potknięcia się i upadku jest mniejsze. Palce stopy już nie zahaczą o małe przeszkody lub nierówne podłoże. Dzięki specjalnej konstrukcji, WalkOn Reaction wspiera również staw kolanowy. Gdy osłabione są również mięśnie zginające stopę podeszwowo (na dół), można również korzystać ze zwrotu dużej energii, który jest aktywowany w ortezie podczas ruchu przenoszenia stopy. Chodzenie jest wówczas bardziej naturalnie.

RefundacjaRefundacja NFZ
cena1 100,00 zł

cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.800,00 zł

Aparat tulejkowy na podudzie Trimable

Aparat tulejkowy na podudzie Trimable
3 opinie

Czy chcesz zachować aktywność i zyskać dynamiczną stabilizację stopy mimo osłabienia zgięcia grzbietowego? W takim razie orteza Walk On® Trimable będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Produkty niemieckiej firmy OttoBock cechują się zaawansowanymi technologiami (np. technologia SkinGuard), wykazują najwyższy stopień funkcjonalności poparty ponad 90 letnim doświadczeniem (od 1919 roku). Ponadto wykonanie produktów spełnia najwyższe wymagania pacjentów (ortezy OttoBock produkowane są w Niemczech). Z pełną odpowiedzialnością - polecamy!

RefundacjaRefundacja NFZ
cena960,00 zł

cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.660,00 zł

Orteza na goleń i stopę TIMAGO SPORLASTIC NEURODYN-CLASSIC

Orteza na goleń i stopę TIMAGO SPORLASTIC NEURODYN-CLASSIC

Orteza na goleń i stopę NEURODYN-CLASSIC dynamicznie kompensuje porażenia połowicze wiotkie. Stosowana jest w przypadku niedowładu lub braku ograniczonej funkcji unoszenia stopy, a także po urazach związanych z uszkodzeniem nerwu strzałkowego. Orteza umożliwia prawie naturalny przebieg ruchów poprzez aktywną korekcję supinacji (skręcenie stopy do wewnątrz), dynamicznie stymuluje ruch unoszenia stopy podczas codziennego chodzenia, zapewniając optymalny stereotyp ruchowy potrzebny do reedukacji. Dwa półelastyczne dociągi splecione w ósemkową pętle wspomagają podparcie i podnoszenie stopy, dodatkowo stabilizując staw skokowy. Boczny, nieelastyczny dociąg zapobiega skręceniom poprzez stabilizację, stanowi boczne podparcie, unosząc zewnętrzną krawędź stopy (pronacja). Elastyczna, dynamiczna konstrukcja umożliwia w trakcie chodzenia proprioceptywną i bierną korekcję supinacji i zgięcia podeszwowego oraz pobudza do aktywności mięsień dźwigacz stopy przyczyniając się do wyraźnej poprawy równowagi i koordynacji.

cena249,90 zł

Orteza na goleń i stopę TIMAG SPORLASTIC NEURODYN-COMFORT

Orteza na goleń i stopę TIMAG SPORLASTIC NEURODYN-COMFORT

Orteza na goleń i stopę NEURODYN-COMFORT wspomaga pracę prostowników stopy po porażeniach mięśni oraz aktywnie przywraca indywidualne czynnościowe ułożenie stopy. Orteza zwiększa dynamikę chodu poprzez poprawę siły i kontroli nerwowo-mięśniowej,  zapobiega opadaniu stopy zapewniając bardziej fizjologiczny chód oraz zmniejsza ryzyko upadku.

cena477,26 zł
Powrót na górę