Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń 56 665 28 820Koszyk

Buty ortopedyczne, obuwie profilaktyczne

Sandały profilaktyczne damskie model 9154

Sandały profilaktyczne damskie model 9154

Sandał z regulowanymi zapięciami na rzep. Obuwie wykonane na kopytach o podwyższonej tęgości (H). Duża tęgość obuwia w połączeniu z możliwościami regulacji jaką dają rzepy powoduje, że sandały te mogą być stosowane przez pacjentki ze stopami zmieniającymi objętość w ciągu dnia np. na wskutek obrzęków. Podeszwy bardzo elastyczne, dobrze zginające się na linii stawów śródstopno-palcowych co powoduje, że chód jest w pełni fizjologiczny. Komponenty z których wykonane są podeszwy dają możliwość wykonania obuwia lekkiego a z drugiej strony o dobrych właściwościach absorbujących wstrząsy powstające w czasie chodu w wyniku kontaktu stopy z podłożem. Minimalizuje to ryzyko powstawania przeciążeń i mikrourazów.

cena199,00 zł

Sandały profilaktyczne damskie model 9280

Sandały profilaktyczne damskie model 9280

Sandał z wymienną wkładką zapinany na rzep. Buty wykonane ze skóry naturalnej za wyjątkiem okolicy palucha oraz palca V – go. Tam wykorzystano materiał elastyczny podszyty od strony wewnętrznej tkaniną odciążającą. Takie rozwiązanie podobnie jak w innych modelach butów Kosela Medic daje z jednej strony odciążenie i wygodę  dla zniekształconej lub bolesnej okolicy stopy z drugiej zaś strony poprzez kontrolę rozciągliwości daje pacjentce poczucie elegancji. Buty wykonane na kopycie o podwyższonej tęgości (tęgość H). W modelu tym zastosowano innowacyjne rozwiązanie w postaci połączenia podeszwy z pogłębionym korytem dającym możliwość wpuszczenia w nie dowolnej wkładki. Wkładka mocowana jest do podeszwy przy pomocy rzepów co daje pełną jej stabilizację w obrębie obuwia (wkładka nie przesuwa się). W powyższym modelu obuwia zastosowano wkładkę typu korytkowego dającą stabilne osadzenie pięty. Okolica przodostopia jest perforowana co zapewnia lepsze odprowadzanie wilgoci i sprawia, że stopa jest lepiej wentylowana. Podeszwy wykonane z elastycznego tworzywa łatwo absorbującego wstrząsy powstałe podczas chodzenia zmniejszające ryzyko powstania mikro urazów. 

cena163,00 zł

Sandały profilaktyczne damskie model 9284

Sandały profilaktyczne damskie model 9284

Sandały wykonane z wysokiej jakości skóry bydlęcej na podwyższonej tęgości kopyta (H). Konstrukcja buta uwzględniająca zapewnienie wygody oraz komfortu stopie z różnego typu deformacjami jak np. halluxy. Przednia część buta mieszcząca stopę (przyszwa) od strony przyśrodkowej oraz bocznej zawiera specjalne wstawki wykonane z materiału elastycznego (elastico) umożliwiające komfortowe umiejscowienie palucha oraz palca małego. Materiał elastyczny od strony wewnętrznej podszyty jest miękką dzianiną (denver), która z jednej strony pozwala na swobodne umiejscowienie palucha oraz ewentualnie zmienionego chorobowo palca V-go z drugiej zaś strony dyscyplinuje stopę dając pacjentce komfort bez utraty poczucia elegancji (kontrolowana rozciągliwość). Model ten dodatkowo posiada stosunkowo szerokie, głęboko wycięte oraz wysokie przodostopie umożliwiające wygodne korzystanie z buta w przypadku różnych deformacji palców. Wygodna i bardzo miękka wyściółka wewnętrzna (5 mm pianka lateksowa pokryta dwoiną świńską) daje doskonałe odciążenie jak również duży komfort użytkowania. Dodatkowo w pasku piętowym znajduje się od strony przyśrodkowej gumka podszyta od wewnątrz dwoiną. Daje to dodatkową możliwość regulacji długości paska. W razie potrzeby wystarczy, że pacjentka przetnie fragment dwoiny blokujący gumę pomiędzy przeszyciami zwiększając tym samym długość i rozciągliwość paska. Podeszwy butów wykonane z tworzywa PU o dobrej elastyczności i dużej odporności na ścieranie.

cena195,00 zł

Obuwie profilaktyczne damskie model 9282

Obuwie profilaktyczne damskie model 9282

Półbut letni wykonany z wysokiej jakości perforowanej skóry bydlęcej woskowanej. But wykonany na podwyższonej tęgości kopyta (H) o stosunkowo szerokim i wysokim przodostopiu  pozwalającym na użytkowanie przez pacjentki z różnego rodzaju deformacjami palców np.  palce młotkowate. Cholewka buta wykonana jest z jednego kawałka skóry co powoduje brak we wnętrzu jakichkolwiek przeszyć mogących powodować otarcia czy dawać poczucie dyskomfortu. Niezwykle istotne przy stopie cukrzycowej. Perforowana przyszwa daje w bucie letnim doskonałą wentylację stopie jak również dobrze odprowadza wilgoć. Wnętrze buta jak również wkładka wykonane z materiałów naturalnych ( dwoina świńska). 

cena209,00 zł

Buty profilaktyczne damskie model 9288

Buty profilaktyczne damskie model 9288

Klapek damski zapinany na dwa rzepy. Wykonany ze skóry woskowanej licowej. Szerokie rzepy wygodnie obejmują stopy dając uczucie komfortu a jednocześnie powodują, że but dobrze trzyma się na nodze. Paski z rzepami posiadają na brzegach zewnętrznych dodatkowe segmenty, które można dociąć. Daje to możliwość dodatkowej regulacji tęgości obuwia (w przypadku stóp tęższych, puchnących, z obrzękami lub z niewielkimi deformacjami). Wewnętrzna część cholewki wykonana również ze skóry. Podeszwa buta: lekka, elastyczna, absorbująca wstrząsy powstałe podczas chodzenia co zmniejsza ryzyko powstania mikro urazów. Wkładka skórzana oddychająca, perforowana mocowana  do podeszwy dodatkowo rzepem co zapobiega jej przesuwaniu. Możliwość wypięcia oryginalnej wkładki daje możliwość zastosowania w bucie tym np. wkładek wykonanych indywidualnie.

cena175,00 zł

Sandały profilaktyczne damskie model 9162

Sandały profilaktyczne damskie model 9162

Sandał wykonany ze skóry licowej. Mocno wykrojona przewiewna cholewka posiada na grzbiecie wszyte gumki, których rozciągliwość daje but łatwy w zakładaniu jak również znacząco wpływa na jego tęgość w tym miejscu. Gumki wszyte w cholewki w połączeniu z paskiem zapinającym but, który również posiada dodatkową regulację w postaci rzepów do docięcia daje w sumie łatwe zakładanie oraz możliwość zastosowania obuwia w przypadku problemów typowych dla stopy wrażliwej. Cholewka do podeszwy przyszywana jest ręcznie. Podeszwy bardzo lekkie oraz elastyczne. Wnętrze buta wykonane jest z bardzo miękkiej lateksowej pianki wyściełanej skórą. Buty lekkie, miękkie niezwykle komfortowe o bardzo dobrych właściwościach odciążających.

cena195,00 zł

Buty profilaktyczne damskie model 9289

Buty profilaktyczne damskie model 9289

LIMITOWANA EDYCJA! Zapinany na grzbiecie stopy na dwa szerokie rzepy. Dodatkowo posiada  regulowany pasek piętowy zapinany na klamerkę. Wkładka skórzana  oddychająca, perforowana mocowana jest do podeszwy dodatkowo rzepem co zapobiega jej przesuwaniu. Możliwość wypięcia oryginalnej wkładki daje możliwość zastosowania w bucie tym np. wkładek wykonanych indywidualnie. Podeszwy elastyczne z systemem shock absorber łagodzącym moment kontaktu stopy z podłożem.

cena174,00 zł194,00 zł

Buty profilaktyczne damskie model 9290

Buty profilaktyczne damskie model 9290
3 opinie

LIMITOWANA EDYCJA! Zabudowana lecz stosunkowo mocno podkrojona cholewka dobrze trzyma stopę a jednocześnie jest przewiewna. Komfort zakładania zapewniają szerokie, elastyczne gumki wszyte w górnej części przyszwy oraz dodatkowo z obu stron   w pasku piętowym. Wkładka skórzana  oddychająca, perforowana mocowana jest do podeszwy dodatkowo rzepem co zapobiega jej przesuwaniu. Możliwość wypięcia oryginalnej wkładki daje możliwość zastosowania w bucie tym np. wkładek wykonanych indywidualnie. Podeszwy elastyczne z systemem shock absorber łagodzącym moment kontaktu stopy z podłożem.

cena184,00 zł
Buty profilaktyczne damskie model 9290Następny krok

Buty profilaktyczne damskie model 9218

Buty profilaktyczne damskie model 9218
3 opinie

  Zabudowany przód wykonany w przeważającej większości ze skóry naturalnej. Podkrojona z obu stron cholewka uszyta została z elastycznej skóry ekologicznej. Buty posiadają bardzo komfortową, miękką wyściółkę ze sprężystej pianki lateksowej.

cena209,00 zł

Buty profilaktyczne damskie model 9291

Buty profilaktyczne damskie model 9291
2 opinie

EDYCJA LIMITOWANA Zabudowana perforowana cholewka łącząca się z paskiem piętowym szerokimi, elastycznymi gumkami, które ułatwiają zakładanie oraz powodują, że but stabilnie trzyma się stopy. Posiada bardzo komfortową, miękką wyściółkę ze sprężystej  pianki lateksowej oraz dodatkowe odciążenia okolicy ścięgna Achillesa wykonane z tejże pianki.

cena179,00 zł
Buty profilaktyczne damskie model 9291Następny krok
Powrót na górę