Buty ortopedyczne, obuwie profilaktyczne

 • Buty profilaktyczne damskie model 9206

  dostępny

  Buty profilaktyczne damskie model 9206

  Półbuty wsuwane  zapinane na rzep wykonane z wysokiej jakości skóry bydlęcej. Górna część przyszwy wykonana z materiału elastycznego (elastico). Buty wykonane na kopycie o podwyższonej tęgości – H z wyjmowaną wkładką. Połączenie tęgości obuwia z wykorzystaniem materiału elastycznego na przyszwie daje duże możliwości zaopatrzenia w obuwie stóp z dużymi problemami zarówno ortopedycznymi jak i reumatologicznymi. 

  Kup teraz 252,00
 • Buty profilaktyczne damskie model 9330

  dostępny

  Buty profilaktyczne damskie model 9330

    Półbuty wsuwane wykonane z wysokiej jakości skóry bydlęcej. Na przyszwie po stronie bocznej i przyśrodkowej znajdują się wstawki wykonane ze specjalnego materiału elastycznego (elastico) umożliwiającego swobodne umiejscowienie palucha koślawego (halluxa). Przyszwa (przednia część buta) podszyta jest od wewnątrz rodzajem miękkiej dzianiny.

  Kup teraz 244,00
 • Obuwie profilaktyczne damskie model 9282

  dostępny

  Obuwie profilaktyczne damskie model 9282

  Półbut letni wykonany z wysokiej jakości perforowanej skóry bydlęcej woskowanej. But wykonany na podwyższonej tęgości kopyta (H) o stosunkowo szerokim i wysokim przodostopiu  pozwalającym na użytkowanie przez pacjentki z różnego rodzaju deformacjami palców np.  palce młotkowate. Cholewka buta wykonana jest z jednego kawałka skóry co powoduje brak we wnętrzu jakichkolwiek przeszyć mogących powodować otarcia czy dawać poczucie dyskomfortu. Niezwykle istotne przy stopie cukrzycowej. Perforowana przyszwa daje w bucie letnim doskonałą wentylację stopie jak również dobrze odprowadza wilgoć. Wnętrze buta jak również wkładka wykonane z materiałów naturalnych ( dwoina świńska). 

  Kup teraz 209,00
 • Obuwie profilaktyczne damskie model 9208

  dostępny

  Obuwie profilaktyczne damskie model 9208

  Lekki półbut letni wykonany z wysokiej jakości skóry bydlęcej woskowanej na kopycie o podwyższonej tęgości (H). Całość wykonana ze skóry perforowanej (dziurkowanie) idealnie odprowadzającej wilgoć. Idealny but na lato. Przewiewny. Wnętrze buta również w całości wykonane ze skóry (dwoina świńska). Przednia część buta (przyszwa) od wewnątrz wykonana została z jednego kawałka skóry co minimalizuje ryzyko ewentualnych otarć czy podrażnień skóry stóp ze względu na brak przeszyć i szwów. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku stóp cukrzycowych. 

  Kup teraz 220,00
 • Sandały profilaktyczne damskie model 9154

  dostępny

  Sandały profilaktyczne damskie model 9154

  Sandał z regulowanymi zapięciami na rzep. Obuwie wykonane na kopytach o podwyższonej tęgości (H). Duża tęgość obuwia w połączeniu z możliwościami regulacji jaką dają rzepy powoduje, że sandały te mogą być stosowane przez pacjentki ze stopami zmieniającymi objętość w ciągu dnia np. na wskutek obrzęków. Podeszwy bardzo elastyczne, dobrze zginające się na linii stawów śródstopno-palcowych co powoduje, że chód jest w pełni fizjologiczny. Komponenty z których wykonane są podeszwy dają możliwość wykonania obuwia lekkiego a z drugiej strony o dobrych właściwościach absorbujących wstrząsy powstające w czasie chodu w wyniku kontaktu stopy z podłożem. Minimalizuje to ryzyko powstawania przeciążeń i mikrourazów.

  Kup teraz 199,00
 • Sandały profilaktyczne damskie model 9280

  dostępny

  Sandały profilaktyczne damskie model 9280

  Sandał z wymienną wkładką zapinany na rzep. Buty wykonane ze skóry naturalnej za wyjątkiem okolicy palucha oraz palca V – go. Tam wykorzystano materiał elastyczny podszyty od strony wewnętrznej tkaniną odciążającą. Takie rozwiązanie podobnie jak w innych modelach butów Kosela Medic daje z jednej strony odciążenie i wygodę  dla zniekształconej lub bolesnej okolicy stopy z drugiej zaś strony poprzez kontrolę rozciągliwości daje pacjentce poczucie elegancji. Buty wykonane na kopycie o podwyższonej tęgości (tęgość H). W modelu tym zastosowano innowacyjne rozwiązanie w postaci połączenia podeszwy z pogłębionym korytem dającym możliwość wpuszczenia w nie dowolnej wkładki. Wkładka mocowana jest do podeszwy przy pomocy rzepów co daje pełną jej stabilizację w obrębie obuwia (wkładka nie przesuwa się). W powyższym modelu obuwia zastosowano wkładkę typu korytkowego dającą stabilne osadzenie pięty. Okolica przodostopia jest perforowana co zapewnia lepsze odprowadzanie wilgoci i sprawia, że stopa jest lepiej wentylowana. Podeszwy wykonane z elastycznego tworzywa łatwo absorbującego wstrząsy powstałe podczas chodzenia zmniejszające ryzyko powstania mikro urazów. 

  Kup teraz 163,00
 • Sandały profilaktyczne damskie model 9284

  dostępny

  Sandały profilaktyczne damskie model 9284

  Sandały wykonane z wysokiej jakości skóry bydlęcej na podwyższonej tęgości kopyta (H). Konstrukcja buta uwzględniająca zapewnienie wygody oraz komfortu stopie z różnego typu deformacjami jak np. halluxy. Przednia część buta mieszcząca stopę (przyszwa) od strony przyśrodkowej oraz bocznej zawiera specjalne wstawki wykonane z materiału elastycznego (elastico) umożliwiające komfortowe umiejscowienie palucha oraz palca małego. Materiał elastyczny od strony wewnętrznej podszyty jest miękką dzianiną (denver), która z jednej strony pozwala na swobodne umiejscowienie palucha oraz ewentualnie zmienionego chorobowo palca V-go z drugiej zaś strony dyscyplinuje stopę dając pacjentce komfort bez utraty poczucia elegancji (kontrolowana rozciągliwość). Model ten dodatkowo posiada stosunkowo szerokie, głęboko wycięte oraz wysokie przodostopie umożliwiające wygodne korzystanie z buta w przypadku różnych deformacji palców. Wygodna i bardzo miękka wyściółka wewnętrzna (5 mm pianka lateksowa pokryta dwoiną świńską) daje doskonałe odciążenie jak również duży komfort użytkowania. Dodatkowo w pasku piętowym znajduje się od strony przyśrodkowej gumka podszyta od wewnątrz dwoiną. Daje to dodatkową możliwość regulacji długości paska. W razie potrzeby wystarczy, że pacjentka przetnie fragment dwoiny blokujący gumę pomiędzy przeszyciami zwiększając tym samym długość i rozciągliwość paska. Podeszwy butów wykonane z tworzywa PU o dobrej elastyczności i dużej odporności na ścieranie.

  Kup teraz 195,00
 • Botek krótki obuwie profilaktyczne damskie model 9158

  dostępny

  Botek krótki obuwie profilaktyczne damskie model 9158

  Botek krótki. Wykonany na kopycie o podwyższonej tęgości (H). Cholewka cała za wyjątkiem języka uszyta ze skóry bydlęcej. Język wykonany ze skóry bydlęcej odzieżowej dzięki czemu jest wyjątkowo miękki, bardzo elastyczny oraz fantazyjnie marszczony. Cholewka rozpinana obustronnie (bocznie i przyśrodkowo) za pomocą zamków dzięki czemu but można głęboko otworzyć. Tym samym jest łatwo wzuwalny dla osób , które maja problem z ruchomością stawu skokowego lub dolegliwości kręgosłupowe. Wnętrze buta obszyte miękką dzianiną (denwer). Wnętrze obszerne, miękkie oraz z odpowiednio zabezpieczonymi szwami specjalnie dla stóp cukrzycowych lub szczególnie wrażliwych.

  Kup teraz 243,00
 • Półbuty profilaktyczne damskie model 9024

  dostępny

  Półbuty profilaktyczne damskie model 9024

  Półbut wykonany na kopycie o podwyższonej tęgości (H). Wykonany z połączenia skóry bydlęcej (nosek, zapiętek) ze skórą ekologiczną z której wykonana jest reszta cholewki. Skóra ekologiczna zastosowana została ze względu na bardzo dobre właściwości elastyczne, które powodują, że cholewka komfortowo dopasowuje się do stopy i nie odkształca pomimo intensywnego użytkowania. Wnętrze buta podobnie jak perforowana profilowana anatomicznie wkładka wykonane zostały z dwoiny świńskiej. Wykończenie kołnierza cholewki ( nad zapiętkiem) przy pomocy 3mm pianki PU celem odciążenia ścięgna Achillesa. Podeszwy z tworzywa PU. Lekkie, elastyczne oraz wygodnie zginające się na linii stawów śródstopno-palcowych.

  Kup teraz 204,00
 • Botki profilaktyczne damskie model 9139

  dostępny

  Botki profilaktyczne damskie model 9139

  Botek niski ocieplony. Wykonany na kopycie o podwyższonej tęgości (H). Przyszwa wraz z otokiem, zapiętki, języki oraz wykończenie kołnierzy cholewek wykonane ze skóry bydlęcej licowej. Boczne i środkowe panele cholewki uszyte ze skóry bydlęcej typu nubuk. Cholewka posiada zarówno zamek z boku od strony przyśrodkowej jak i sznurowanie w przedniej części przyszwy. Takie rozwiązanie powoduje, że ten model buta jest bardzo łatwo wzuwalny gdyż można cholewkę głęboko otworzyć. Jest to nie bez znaczenia w przypadku zniekształceń oraz zmian zwyrodnieniowych stawu skokowego powodujących utrudnione zginanie grzbietowe oraz podeszwowe stopy a tym samym trudność w założeniu obuwia. Głęboko wszyte sznurowanie przedniej części cholewki daje też dużą możliwość regulacji tęgości buta. W przypadku stóp puchnących czy mających tendencje do zmian tęgości w ciągu dnia, pacjentka luzując lub zaciągając sznurowadło może dopasować obuwie do aktualnych potrzeb i wymagań stopy. Botek posiada szerokie i wysokie przodostopie ( wysokie noski).

  Kup teraz 286,00


Rekomendowane dla Ciebie

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.