Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń   8:00 - 17:0056 665 28 82

Wysoka orteza piersiowo-lędźwiowa z taśmami dociągowymi LOBO EB-LK

Wysoka orteza piersiowo-lędźwiowa z taśmami dociągowymi LOBO EB-LK

Wysoka orteza piersiowo-lędźwiowa z taśmami dociągowymi LOBO EB-LK

Cena:
249

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, cena promocyjna dotyczy wyłącznie zakupu bez refundacji NFZ


Reh4Mat
Wysoka orteza piersiowo-lędźwiowa z taśmami dociągowymi LOBO EB-LK.Orteza refundowana przez NFZ. Kod refundacji NFZ M.059.00 lub M.059.01. Zadzwoń i dowiedz się więcej. »Dodaj do porównaniaProdukt dodano do porównaniaProdukt usunięto z porównaniaDodaj do schowkaProdukt usunięto ze schowkaProdukt dodano do schowkaZapytaj o produktRefundacja NFZFaktura proforma

Wysoka orteza piersiowo-lędźwiowa z taśmami dociągowymi LOBO EB-LK.Orteza refundowana przez NFZ. Kod refundacji NFZ M.059.00 lub M.059.01. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

Cechy produktu:

 • WYSOKA ORTEZA LĘDŹWIOWO-PIERSIOWA Z ELASTYCZNYMI TAŚMAMI DOCIĄGOWYMI LOBO aktualnie jest jedną z najwyższych i najmocniej stabilizujących ortez tułowia w ofercie. Została ona wykonana według nowego bardziej anatomicznego kształtu, dzięki temu wyrób lepiej dopasowuje się do każdej sylwetki oraz dużo lepiej stabilizuje odcinek lędźwiowo – piersiowy kręgosłupa.
 • Tylna część ortezy została wykonana z nowego innowacyjnego surowca AirSanmed. Specyfika tego surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację w odcinku lędźwiowym. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, wewnątrz półsztywna perforowana pianka komfortowa, na zewnątrz natomiast zainstalowany jest laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, który w celu łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta został dodatkowo wyperforowany.
 • W tylnej części ortezy zainstalowano w zależności od rozmiaru; cztery albo sześć wysokich, anatomicznie wyprofilowanych stalek ortopedycznych oraz wykonaną z tworzywa płytkę lędźwiową. Stalki ortopedyczne posiadają ściśle określony stopień elastyczności, który uzyskano w procesie hartowania oraz zostały w profesjonalny sposób zabezpieczone farbą proszkową, co uodporniło je na działanie ludzkiego potu.
 • Boki sznurówki wykonano ze specjalnej przestrzennej bardzo mocnej gumy ortopedycznej AirRubber II, która charakteryzuje się jednokierunkową elastycznością oraz uzyskaną w procesie dziania strukturą 3D. Struktura gumy pozwala na łatwiejsze oddychanie skóry co poprawia komfort użytkowania wyrobu.
 • Jako elementy stabilizujące zastosowano w ortezie tylny system dwustronnych podwójnych elastycznych taśm dociągowych, dynamicznie regulujących docisk w odcinku lędźwiowo-krzyżowym ortezy.
 • Dodatkowo w przedniej części wyrób wyposażono w specjalne uchwyty na dłonie, które ułatwiają zakładanie go osobom o ograniczonych funkcjach ruchowych kończyn górnych.
 • Jako zespół napinający zastosowano dwie nieelastyczne taśmy boczne mocowane do anatomicznie wyprofilowanych klamerek. Na zakończeniach taśm zamontowano elementy z tworzywa sztucznego ułatwiające regulację zespołów napinających.
 • Zapięcia wyrobu wykonano w nowy asymetryczny sposób. Rozwiązanie to pozwala na lepsze dopasowanie wyrobu do ciała pacjenta w zakresie jednego rozmiaru. W zapięciach zastosowano od strony ciała pacjenta dzianinę bawełnianą frotte, od drugiej strony mocny laminat velcro z funkcją samoszczepną. Dodatkowo zamontowano w nich półsztywną piankę komfortową oraz fiszbiny z tworzywa sztucznego. W celu ułatwienia pacjentom sposobu użytkowania wyrobu zastosowano specjalne szerokie zapięcie wyposażone w system GRIP & OPEN. System ten charakteryzuje się tym, że osoba która posiada tylko częściową sprawność rąk, może samodzielnie założyć oraz zapiąć ortezę.

Zastosowanie:

 • W ostrych i przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa i stawów krzyżowo biodrowych spowodo-wanych dyskopatią, kręgozmykiem, zmianami zwyrodnieniowymi i innymi procesami chorobowymi
 • W ostrych i przewlekłych zespołach bólowych korzeniowych (rwa kulszowa, udowa).
 • Po przebytych urazach (skręceniach, złamaniach kręgosłupa, uszkodzeniu mięśni grzbietu i brzucha) leczonych zachowawczo i operacyjnie.
 • Po złamaniach patologicznych kręgów (np. w osteoporozie, chorobach nowotworowych)
 • Po przebytych urazach lub przeciążeniu (zbyt intensywnym treningiem lub ciężką pracą fizyczną) mięśni brzucha i grzbietu.
 • Do pionizacji i nauki chodzenia u pacjentów leczonych z przyczyn ortopedycznych i neurologicznych.
 • Profilaktycznie w sporcie lub u osób wykonujących ciężkie prace fizyczne.

Rozmiary:

save image

 


Przeglądany produkt nie ma jeszcze opinii.

12  zł

Przesyłka kurierska

14  zł

Przesyłka kurierska pobraniowa