Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń 8:00 - 16:0056 665 28 82

Dopasuj wózek inwalidzki półaktywny do swoich potrzeb

Wózki inwalidzkie półaktywne w Ortopedio.pl to dokładnie wyselekcjonowana oferta pod kątem funkcjonalności oraz solidnie wykonanej konstrukcji. Producenci z którymi współpracujemy są gwarantem, że kupujesz wózek najwyższej jakości. Pamiętaj, że przysługuje Ci również refundacja NFZ na poniższe produkty, dlatego jeżeli posiadasz wniosek na refundację z kodem NFZ P.129 przysługuje Ci 1700zł w ramach limitu. Jeżeli masz wątpliwości co do doboru odpowiedniego wózka to nasi fizjoterapeuci są do Twojej dyspozycji.

więcej

Wózek półaktywny Quickie Life i

Wózek półaktywny Quickie Life i

Szerokie możliwości regulacji wózka LIFE i sprawiają, że jest to idealny wybór dla użytkowników z postępującymi schorzeniami neurologicznymi takimi jak udar, ALS czy stwardnienie rozsiane. Wszechstronne funkcje dostosowawcze sprawiają, że LIFE i zawsze współgra ze zmieniającymi się wymaganiami użytkownika.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.129.00

Młodzieżowy wózek półaktywny Quickie Life T

Młodzieżowy wózek półaktywny Quickie Life T

Aktywny wózek aluminiowy, na ramie składanej krzyżakowo. Przeznaczony dla osób młodych, ceniących funkcjonalność i zarazem możliwość wyrażania swojego indywidualnego stylu. Łączy jakość, lekką konstrukcję i stylowy projekt, a szeroki wybór podłokietników, osłon bocznych i podnóżków sprawia, że z łatwością można go dostosować do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników.   Waga wózka: od 10 kgMaks. waga użytkownika: 100 kg

cena5 100,00 zł

Wózek inwalidzki Breezy BASIX z hamulcem bębnowym

Wózek inwalidzki Breezy BASIX z hamulcem bębnowym
3 opinie

Wózek aluminiowy z hamulcami bębnowymi, składany krzyżakowo z możliwością szybkiej regulacji wysokości, głębokości i długości siedziska.Wysuwane podłokietniki i podnóżki z regulacją kąta oraz oparcie z regulacją naprężenia można dostosowywać do indywidualnych potrzeb użytkownika, dzięki czemu możliwe jest szybkie i łatwe osiągnięcie optymalnego rozwiązania.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.129.00
Wysyłka jeszcze dziśWysyłka jeszcze dziś!
Jeżeli zamówisz przed 13:00
cena2 000,00 zł

cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.300,00 zł

Wózek inwalidzki ze stopów lekkich TriGo

Wózek inwalidzki ze stopów lekkich TriGo

Doskonały i wszechstronny wózek dla osób funkcjonujących na co dzień w sposób aktywny. Wykonany z rury aluminiowej o przekroju trójkątnym wzmacnia konstrukcję i uodparnia na uszkodzenia mechaniczne jakie mogą powstać podczas uderzenia. Doskonały stosunek możliwości adaptacyjnych do wagi wózka. Wózek daje ogromne możliwości dopasowania indywidualnego do użytkownika i wszystko przy stosunkowo niskiej wadze.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.129.00

Wózek inwalidzki Breezy Style

Wózek inwalidzki Breezy Style
1 opinie

Breezy STYLE jest jednym z najlżejszych (13,5kg) w segmencie wózków podstawowych aluminiowych. Dostępny jest w kilku wersjach, wielu kolorach oraz z licznymi akcesoriami, dzięki czemu łatwo można go dostosować do każdego użytkownika. Nowa konstrukcja, sprawia że wózek Breezy STYLE jest niezwykle sztywny, wygląda dużo lepiej oraz charakteryzuje się niezwykłą łatwością toczenia.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.129.00
Wysyłka jeszcze dziśWysyłka jeszcze dziś!
Jeżeli zamówisz przed 13:00
cena1 700,00 zł

cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.0,00 zł

Wózek inwalidzki aluminiowy Active Sport

Wózek inwalidzki aluminiowy Active Sport
16 opinie

Wózek inwalidzki aluminiowy Active Sport to nowoczesny wózek zapewniający zwrotność oraz komfort. Jest to wózek krzyżakowy dzięki czemu jest bardzo prosty w składaniu. Posiada łamane oparcie oraz nylonową tapicerkę. Możliwośc regulacji siedziska oraz oparcia dzięki zastosowaniu sytemu taśm. Dostępny w refundacji NFZ za 0zł.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.129.00
Wysyłka jeszcze dziśWysyłka jeszcze dziś!
Jeżeli zamówisz przed 13:00
cena1 950,00 zł

cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.250,00 zł

Wózek inwalidzki Breezy RUBIX

Wózek inwalidzki Breezy RUBIX

Wózek aluminiowy składany krzyżakowo, charakteryzujący się trwałą i niezawodną konstrukcją. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkownikowi, istnieje możliwość regulacji wysokości i głębokości siedziska oraz środka ciężkości. Podłokietniki o regulowanej długości oraz podnóżki z regulacją kąta można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika.Szeroki zakres opcji obejmuje między innymi oparcie w wersji leżakowej z możliwością regulacji kąta oraz komfortowe siedzisko.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.129.00

Wózek inwalidzki półaktywny. Wygoda i mobilność 

Wózek inwalidzki półaktywny – zdrowy kompromis pomiędzy maksymalną wygodą użytkowania a swobodą poruszania się. Ile ma w sobie z wózka aktywnego? Dla kogo wybór wózka inwalidzkiego półaktywnego będzie najbardziej optymalny? Podpowiadamy, ile kosztuje wózek inwalidzki tego typu i jak wygląda w jego przypadku refundacja NFZ. 

Wózek inwalidzki półaktywny – czyli jaki? 

Wózek inwalidzki półaktywny należy do grupy wózków inwalidzkich ręcznych – napędzanych siłą mięśni użytkownika lub osoby trzeciej. Na wyposażeniu takiego wózka może znaleźć się także dodatkowy moduł napędu elektrycznego, który wspomaga użytkownika w jeździe.

Co oznacza, że omawiany wózek nazywamy „półaktywnym”? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy przypomnieć, czym – w czystej postaci – jest wózek inwalidzki aktywny. Wyróżnikiem wózków inwalidzkich aktywnych jest samodzielność w korzystaniu z nich, a także swoboda ruchów i manewrów, wynikająca ze specyficznej konstrukcji. Przymiotnik „półaktywny” wskazuje, że tego typu wózki cechują dobre właściwości jezdne oraz wygoda, jednak właściwości te występują z inną intensywnością niż w przypadku klasycznych wózków aktywnych.

Wózek inwalidzki półaktywny charakteryzuje się nadal zwiększoną mobilnością w porównaniu do wózków transportowych / spacerowych – jednak mniejszą niż w przypadku wózków aktywnych – jednocześnie zapewniając większą wygodę użytkowania i komfort podczas samego przebywania w wózku.

Wózek inwalidzki półaktywny. Komfortowo i wciąż aktywnie

Wózek inwalidzki półaktywny zarezerwowany jest dla osób, które lubią samodzielność, ale wiodą umiarkowanie intensywny tryb życia. Cenią sobie za to wygodę. Ważniejsze jest dla nich na przykład to, by wózek można było łatwo złożyć i przewieźć, niż to, by był superlekki i pokonał najcięższy teren. Wózki inwalidzkie półaktywne są cięższe niż klasyczne aktywne (te ważą najczęściej około 11 kg). Ich waga wynosi – w zależności od zastosowanych materiałów – od 11 do 16 kg, zwykle 13-15 kg.

Nieco większa waga to jedna z dwóch głównych cech, odróżniających wózki półaktywne od aktywnych. Drugą cechą jest możliwość składania – posiadają ją wszystkie wózki inwalidzkie półaktywne. Dzięki temu taki sprzęt można łatwiej przechowywać i przenosić / przewozić. Wózek inwalidzki półaktywny świetnie sprawdzi się zatem m.in. w sytuacjach, w których użytkownik często korzysta z samochodu (co nie dyskwalifikuje wózka aktywnego!).

Rama wózka półaktywnego jest zwykle konstrukcją krzyżakową, co umożliwia składanie, ale może stanowić częściowe ograniczenie przy pokonywanie większych barier architektonicznych czy wymagającego terenu. Choć „krzyżak” nie zapewnia tak dużej sztywności i wytrzymałości, jak klasyczna sztywna rama, to sprawdzi się doskonale w codziennych czynnościach.

Wózek inwalidzki półaktywny jest łatwy w manewrowaniu, co zapewnia mu relatywnie niewielka waga, jak i koła nachylone pod pewnym kątem (kamber). Takie ustawienie kół sprawia, że wózek zachowuje większą stabilność – np. podczas poruszania się komunikacją miejską czy przy pokonywaniu nierówności. Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że przez zwiększony rozstaw, może ono nie sprawdzić się w ciasnych przestrzeniach.

Kolejnym wyróżnikiem jest to, że wózek inwalidzki półaktywny ma zwykle wyższe, wygodniejsze oparcie. Sprawdza się w bardziej statycznych sytuacjach, stanowi także lepsze podparcie dla pleców, co zmniejsza ryzyko skrzywień kręgosłupa i uniemożliwia wypadnięcie do tyłu. Wyższe oparcie w wózku inwalidzkim półaktywnym może jednak ograniczać swobodę ruchów. Wózki tego typu wyposażone są w większą liczbę udogodnień. Jednym z nich są podłokietniki.

 Podobnie jak w przypadku  oparcia – w statycznych sytuacjach zapewniają komfort, ale mogą ograniczać ruchy, np. podczas wsiadania lub wysiadania z wózka. Wózek inwalidzki półaktywny może również posiadać specjalne podpórki z tyłu –zabezpieczenie antywywrotne, tzw. wąsy.

Wózek inwalidzki półaktywny – funkcje i budowa

Skoro już wskazaliśmy najważniejsze cechy, które odróżniają wózek inwalidzki półaktywny od aktywnego, czas wskazać na to, co łączy te oba typy:

 • Wózek inwalidzki półaktywny dopasowuje się do użytkownika – jego cech fizycznych, preferencji i jego aktywności. Jednym z najważniejszych parametrów, które można dopasować jest regulacja środka ciężkości. Ta funkcja poprawia stabilność wózka, zapewnia pewne prowadzenie i zapobiega ewentualnej wywrotce. Wspomniane wyżej nieco podwyższone oparcie w wózku inwalidzkim półaktywnym można również składać. Należy przy tym dodać, że tapicerka, z której wykonane jest obicie oparcia wózka półaktywnego wykonana jest z „oddychającego” i łatwego w czyszczeniu materiału.
 • Kolejnym elementem, który podlega regulacji są podłokietniki. Można je łatwo demontować lub uchylać. Podobnie jest z podnóżkami – regulowanymi na wysokość, zdejmowalnymi, z możliwością składania, wyposażonymi w dodatkowe pasy stabilizujące nogi. Bardzo ważną cechą wózka inwalidzkiego półaktywnego jest również regulacja wysokości siedziska.
 • Wózki tego typu posiadają duże koła tylne i mniejsze przednie. Pierwsze wykonane mogą być z aluminium lub włókna węglowego, czasami ze stali lub tytanu w rozmiarze 22-26 cali (zwykle 24). Ich obręcze pokrywa się tworzywem, które zwiększa tarcie (jest to istotne w przypadku użytkowników z niedowładem dłoni). Koła zamontowane są do wózka poprzez szybkozłączki (szybkie i łatwe wypięcie koła poprawia możliwość transportowania wózka). Koła mogą być osłonięte kołpakami ochronnymi. Małe koła w wózku inwalidzkim półaktywnym występują w rozmiarze 2-5 cali. Należy zwrócić uwagę na to, że im większe koła, tym łatwiej jest pokonywać przeszkody, ale obniża się ich zwrotność. Podobnie, jak duże koła, małe zbudowane są z aluminium, tworzyw sztucznych, czasami ze stali. Występują zarówno pompowane, jak i gumowane, w kauczuku.
 • Osłony boczne wózków półaktywnych wykonane z włókna węglowego, metali, tworzyw. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przed zabrudzeniami. Wózki półaktywne posiadają hamulce umożliwiające zablokowanie kół w na nierównościach czy podczas jazdy komunikacją miejską. Mogą być standardowe, centralne lub umieszczane pod siedziskiem.
 • Wózki inwalidzkie półaktywne można dopasować do indywidualnych potrzeb dzięki bogatemu wyposażeniu dodatkowemu oraz licznym akcesoriom: umieszczeniu uchwytu na kroplówkę lub kule, zagłówka, osi dla amputantów, kół antywywrotnych, hamulców bębnowych czy krótkim podnóżkom. Dostępne są również wersje wózków półaktywnych leżakowych oraz mechanizmem napędowym dla osób z niedowładem jednostronnym.

Wózek inwalidzki półaktywny – cechy charakterystyczne:

 • niewielka masa całkowita
 • stabilność prowadzenia
 • wytrzymała, częściowo sztywna konstrukcja
 • dopasowanie do wymiarów i możliwości indywidualnego użytkownika
 • możliwość samodzielnego składania i regulacji,
 • bogate wyposażenie dodatkowe,
 • duże możliwości trakcyjne
 • dostateczna łatwość poruszania się – swoboda w manewrowaniu, łatwiejsze pokonywanie barier
 • ograniczona możliwość bliskiego dojazdu do stołów, blatów kuchennych z powodu dodatkowego wyposażenia i gabarytów,
 • ograniczona możliwość uprawiania niektórych dyscyplin sportowych.

Wózek inwalidzki półaktywny – cena

Ceny wózków inwalidzkich półaktywnych wahają się od około 1,5 tys. złotych do 10 tys. zł i zależą od zastosowanych materiałów, funkcji, wyposażenia dodatkowego.

Najtańsze, podstawowe wózki półaktywne kosztują poniże 2 tysięcy złotych. Posiadają większość wspomnianych wyżej zalet – oferują możliwości personalizacji, są składane i mają niewielką wagę. W tej cenie można już znaleźć wózki z aluminiową ramą.

Droższe są wózki z dodatkowymi akcesoriami i mechanizmami (kilka tysięcy złotych), np. napędem i blokadą za pomocą jednej ręki. Najdroższe wózki – sięgające 10 tysięcy złotych (a także powyżej), posiadają elementy wykonane z włókna węglowego oraz tytanu.

Wózek inwalidzki półaktywny i refundacja NFZ

Wózek inwalidzki półaktywny obejmuje refundacja NFZ. Korzystając z usług ortopedio.pl można kupić taki sprzęt bez zbędnych formalności. Refundacja NFZ wymaga uzyskania zlecenia na zaopatrzenie. 

Taki dokument wystawia lekarz ze specjalizacją w dziedzinie geriatrii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, reumatologii, ortopedii i traumatologii, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, neurologii, neurologii dziecięcej, rehabilitacji medycznej.

Lekarz wraz z wystawieniem zlecenia potwierdza je w NFZ za pomocą platformy eZWM, potem przekazuje zlecenie pacjentowi, a ten udaje się do apteki lub sklepu medycznego – także internetowego i kupuje przepisany wózek inwalidzki.

Powrót na górę