cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.0,00 zł
Wózki inwalidzkie półaktywne w Ortopedio.pl to dokładnie wyselekcjonowana oferta pod kątem funkcjonalności oraz solidnie wykonanej konstrukcji. Producenci z którymi współpracujemy są gwarantem, że kupujesz wózek najwyższej jakości. Pamiętaj, że przysługuje Ci również refundacja NFZ na poniższe produkty, dlatego jeżeli posiadasz wniosek na refundację z kodem NFZ P.129 przysługuje Ci 1700zł w ramach limitu. Jeżeli masz wątpliwości co do doboru odpowiedniego wózka to nasi fizjoterapeuci są do Twojej dyspozycji.
cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.0,00 zł
Aktywny wózek aluminiowy, składany krzyżakowo. Łączy jakość, lekką konstrukcję i stylowy projekt, a szeroki wybór podłokietników, osłon bocznych i podnóżków sprawia, że z łatwością można go dostosować do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników.
cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.3 290,00 zł
Szerokie możliwości regulacji wózka LIFE i sprawiają, że jest to idealny wybór dla użytkowników z postępującymi schorzeniami neurologicznymi takimi jak udar, ALS czy stwardnienie rozsiane. Wszechstronne funkcje dostosowawcze sprawiają, że LIFE i zawsze współgra ze zmieniającymi się wymaganiami użytkownika.
cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.3 000,00 zł
Aktywny wózek aluminiowy, na ramie składanej krzyżakowo. Przeznaczony dla osób młodych, ceniących funkcjonalność i zarazem możliwość wyrażania swojego indywidualnego stylu. Łączy jakość, lekką konstrukcję i stylowy projekt, a szeroki wybór podłokietników, osłon bocznych i podnóżków sprawia, że z łatwością można go dostosować do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników. Waga wózka: od 10 kgMaks. waga użytkownika: 100 kg
Wózek aluminiowy z hamulcami bębnowymi, składany krzyżakowo z możliwością szybkiej regulacji wysokości, głębokości i długości siedziska.Wysuwane podłokietniki i podnóżki z regulacją kąta oraz oparcie z regulacją naprężenia można dostosowywać do indywidualnych potrzeb użytkownika, dzięki czemu możliwe jest szybkie i łatwe osiągnięcie optymalnego rozwiązania.
cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.300,00 zł
Doskonały i wszechstronny wózek dla osób funkcjonujących na co dzień w sposób aktywny. Wykonany z rury aluminiowej o przekroju trójkątnym wzmacnia konstrukcję i uodparnia na uszkodzenia mechaniczne jakie mogą powstać podczas uderzenia. Doskonały stosunek możliwości adaptacyjnych do wagi wózka. Wózek daje ogromne możliwości dopasowania indywidualnego do użytkownika i wszystko przy stosunkowo niskiej wadze.
cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.2 699,00 zł
Breezy STYLE jest jednym z najlżejszych (13,5kg) w segmencie wózków podstawowych aluminiowych. Dostępny jest w kilku wersjach, wielu kolorach oraz z licznymi akcesoriami, dzięki czemu łatwo można go dostosować do każdego użytkownika. Nowa konstrukcja, sprawia że wózek Breezy STYLE jest niezwykle sztywny, wygląda dużo lepiej oraz charakteryzuje się niezwykłą łatwością toczenia.
cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.0,00 zł
Wózek aluminiowy, półaktywny, charakteryzujący się trwałą i niezawodną konstrukcją. Takie elementy, jak regulowana wyoskość i głębokość siedziska, regulowana wysokość oparcia,
cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.1 498,00 zł
Wózek inwalidzki aluminiowy Active Sport to nowoczesny wózek zapewniający zwrotność oraz komfort. Jest to wózek krzyżakowy dzięki czemu jest bardzo prosty w składaniu. Posiada łamane oparcie oraz nylonową tapicerkę. Możliwośc regulacji siedziska oraz oparcia dzięki zastosowaniu sytemu taśm. Dostępny w refundacji NFZ za 0zł.
cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.250,00 zł
Wózek aluminiowy składany krzyżakowo, charakteryzujący się trwałą i niezawodną konstrukcją. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkownikowi, istnieje możliwość regulacji wysokości i głębokości siedziska oraz środka ciężkości. Podłokietniki o regulowanej długości oraz podnóżki z regulacją kąta można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika.Szeroki zakres opcji obejmuje między innymi oparcie w wersji leżakowej z możliwością regulacji kąta oraz komfortowe siedzisko.
cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.299,00 zł
Wózek inwalidzki półaktywny. Wygoda i mobilność
Wózek inwalidzki półaktywny – zdrowy kompromis pomiędzy maksymalną wygodą użytkowania a swobodą poruszania się. Ile ma w sobie z wózka aktywnego? Dla kogo wybór wózka inwalidzkiego półaktywnego będzie najbardziej optymalny? Podpowiadamy, ile kosztuje wózek inwalidzki tego typu i jak wygląda w jego przypadku refundacja NFZ.
Wózek inwalidzki półaktywny należy do grupy wózków inwalidzkich ręcznych – napędzanych siłą mięśni użytkownika lub osoby trzeciej. Na wyposażeniu takiego wózka może znaleźć się także dodatkowy moduł napędu elektrycznego, który wspomaga użytkownika w jeździe.
Co oznacza, że omawiany wózek nazywamy „półaktywnym”? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy przypomnieć, czym – w czystej postaci – jest wózek inwalidzki aktywny. Wyróżnikiem wózków inwalidzkich aktywnych jest samodzielność w korzystaniu z nich, a także swoboda ruchów i manewrów, wynikająca ze specyficznej konstrukcji. Przymiotnik „półaktywny” wskazuje, że tego typu wózki cechują dobre właściwości jezdne oraz wygoda, jednak właściwości te występują z inną intensywnością niż w przypadku klasycznych wózków aktywnych.
Wózek inwalidzki półaktywny charakteryzuje się nadal zwiększoną mobilnością w porównaniu do wózków transportowych / spacerowych – jednak mniejszą niż w przypadku wózków aktywnych – jednocześnie zapewniając większą wygodę użytkowania i komfort podczas samego przebywania w wózku.
Wózek inwalidzki półaktywny. Komfortowo i wciąż aktywnie
Wózek inwalidzki półaktywny zarezerwowany jest dla osób, które lubią samodzielność, ale wiodą umiarkowanie intensywny tryb życia. Cenią sobie za to wygodę. Ważniejsze jest dla nich na przykład to, by wózek można było łatwo złożyć i przewieźć, niż to, by był superlekki i pokonał najcięższy teren. Wózki inwalidzkie półaktywne są cięższe niż klasyczne aktywne (te ważą najczęściej około 11 kg). Ich waga wynosi – w zależności od zastosowanych materiałów – od 11 do 16 kg, zwykle 13-15 kg.
Nieco większa waga to jedna z dwóch głównych cech, odróżniających wózki półaktywne od aktywnych. Drugą cechą jest możliwość składania – posiadają ją wszystkie wózki inwalidzkie półaktywne. Dzięki temu taki sprzęt można łatwiej przechowywać i przenosić / przewozić. Wózek inwalidzki półaktywny świetnie sprawdzi się zatem m.in. w sytuacjach, w których użytkownik często korzysta z samochodu (co nie dyskwalifikuje wózka aktywnego!).
Rama wózka półaktywnego jest zwykle konstrukcją krzyżakową, co umożliwia składanie, ale może stanowić częściowe ograniczenie przy pokonywanie większych barier architektonicznych czy wymagającego terenu. Choć „krzyżak” nie zapewnia tak dużej sztywności i wytrzymałości, jak klasyczna sztywna rama, to sprawdzi się doskonale w codziennych czynnościach.
Wózek inwalidzki półaktywny jest łatwy w manewrowaniu, co zapewnia mu relatywnie niewielka waga, jak i koła nachylone pod pewnym kątem (kamber). Takie ustawienie kół sprawia, że wózek zachowuje większą stabilność – np. podczas poruszania się komunikacją miejską czy przy pokonywaniu nierówności. Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że przez zwiększony rozstaw, może ono nie sprawdzić się w ciasnych przestrzeniach.
Kolejnym wyróżnikiem jest to, że wózek inwalidzki półaktywny ma zwykle wyższe, wygodniejsze oparcie. Sprawdza się w bardziej statycznych sytuacjach, stanowi także lepsze podparcie dla pleców, co zmniejsza ryzyko skrzywień kręgosłupa i uniemożliwia wypadnięcie do tyłu. Wyższe oparcie w wózku inwalidzkim półaktywnym może jednak ograniczać swobodę ruchów. Wózki tego typu wyposażone są w większą liczbę udogodnień. Jednym z nich są podłokietniki.
Podobnie jak w przypadku oparcia – w statycznych sytuacjach zapewniają komfort, ale mogą ograniczać ruchy, np. podczas wsiadania lub wysiadania z wózka. Wózek inwalidzki półaktywny może również posiadać specjalne podpórki z tyłu –zabezpieczenie antywywrotne, tzw. wąsy.
Wózek inwalidzki półaktywny – funkcje i budowa
Skoro już wskazaliśmy najważniejsze cechy, które odróżniają wózek inwalidzki półaktywny od aktywnego, czas wskazać na to, co łączy te oba typy:
Wózek inwalidzki półaktywny – cechy charakterystyczne:
Wózek inwalidzki półaktywny – cena
Ceny wózków inwalidzkich półaktywnych wahają się od około 1,5 tys. złotych do 10 tys. zł i zależą od zastosowanych materiałów, funkcji, wyposażenia dodatkowego.
Najtańsze, podstawowe wózki półaktywne kosztują poniże 2 tysięcy złotych. Posiadają większość wspomnianych wyżej zalet – oferują możliwości personalizacji, są składane i mają niewielką wagę. W tej cenie można już znaleźć wózki z aluminiową ramą.
Droższe są wózki z dodatkowymi akcesoriami i mechanizmami (kilka tysięcy złotych), np. napędem i blokadą za pomocą jednej ręki. Najdroższe wózki – sięgające 10 tysięcy złotych (a także powyżej), posiadają elementy wykonane z włókna węglowego oraz tytanu.
Wózek inwalidzki półaktywny i refundacja NFZ
Wózek inwalidzki półaktywny obejmuje refundacja NFZ. Korzystając z usług ortopedio.pl można kupić taki sprzęt bez zbędnych formalności. Refundacja NFZ wymaga uzyskania zlecenia na zaopatrzenie.
Taki dokument wystawia lekarz ze specjalizacją w dziedzinie geriatrii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, reumatologii, ortopedii i traumatologii, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, neurologii, neurologii dziecięcej, rehabilitacji medycznej.
Lekarz wraz z wystawieniem zlecenia potwierdza je w NFZ za pomocą platformy eZWM, potem przekazuje zlecenie pacjentowi, a ten udaje się do apteki lub sklepu medycznego – także internetowego i kupuje przepisany wózek inwalidzki.