Ortopedio.pl
Ortopedio.plZadzwoń 8:00 - 16:0056 665 28 82

Dopasuj wózek inwalidzki elektryczny do swoich potrzeb

Wózki inwalidzkie elektryczne to bardzo rozbudowana grupa produktów na Ortopedio.pl. Wózki dostępne na naszej stronie zostały dobrane pod kątem funkcjonalności/wytrzymałości/ceny oraz renomy producentów. Naszymi głównymi dostawcami w zakresie wózków elektrycznych są firmy Vermeiren, Meyra oraz MDH. Do niedawna wózki elektryczne dofinansowane były w ramach PFRON. Niestety ten okres się skończył i jedynymi instytucjami w obecnym czasie świadczącymi pomoc finansową przy zakupie wózka stanowią oprócz fundacji MOPS, PCPR oraz NFZ. 

więcej

Ultralekki, elektryczny wózek inwalidzki Wheelie Electric

Ultralekki, elektryczny wózek inwalidzki Wheelie Electric
29 opinie

Wózek przeznaczony jest do swobodnego poruszania się zarówno po mieszkaniu jak i na zewnątrz. Waga 22 kg zapewnia bezproblemowy transport lub wniesienie do budynku bez windy. Łamane oparcie zmniejsza wymiary wózka po złożeniu Odchylane podłokietniki dają możliwość łatwego przesiadania się na wózek. Dodatkowe funkcję radia oraz bluetooth umożliwiają słuchanie muzyki bezpośrednio z głośnika zamontowanego w sterowniku. W zależności od ukształtowania terenu oraz wagi pacjenta wózek umożliwia pokonanie na jednym ładowaniu nawet do 20 km.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.130.00
cena4 000,00 zł

cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.1 000,00 zł

Ultralekki, elektryczny wózek inwalidzki FREEDOM CHAIR

Ultralekki, elektryczny wózek inwalidzki FREEDOM CHAIR

Ultralekki elektryczny wózek inwaldzki. Ogromnym atutem wózka jest możliwość szybkiego składania bez konieczności demontażu akumulatorów. Rozmiar po złożeniu przypomina wymiar złożonego wózka standardowego dzięki czemu mamy możliwość transportu nawet w małym bagażniku  Wózkiem można swobodnie poruszać się zarówno po mieszkaniu jak i na zewnątrz. Standardowy zasięg wózka wynosi 15 km jednak istnieje możliwość zakupu dodatkowej baterii która umożliwia pokonanie dystansu 30 km.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.130.00
cena12 000,00 zł

cena z refundacją odZobacz jak realizujemy Twoja refundację lub uzyskaj refundację.9 000,00 zł

Wózek elektryczny Quickie Salsa R2

Wózek elektryczny Quickie Salsa R2
1 opinie

Wózek ten można w prosty sposób regulować, serwisować, atakże dostosowywać poprzez dodawanie lub odejmowanie elementów zgodnie ze zmieniającymi się wymaganiami użytkownika.Większość opcji dostępna jest w postaci zestawów zawierających wszelkie niezbędne elementy do ich montażu, co sprawia, że adaptacja wózka zgodnie z potrzebami użytkownika jest prosta, a w wózku możliwe jest wprowadzenia zmian w szerokim zakresie.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.130.00

Wózek inwalidzki elektryczny Q200

Wózek inwalidzki elektryczny Q200
1 opinie

Nieco większa długość - 1070 mm i szerokość 580 mm, a także większe koła napędowe 14 cali i przednie 9 cali sprawiają, że Q200 R zapewnia lepszą stabilność i przyczepność niż jego mniejszy brat. Ta nieco większa sprawność przyda się na nierównym terenie oraz przy pokonywaniu krawężników o wysokości do 10 cm. 

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.130.00

Wózek inwalidzki terenowy model timix

Wózek inwalidzki terenowy model timix
5 opinie

Wózek inwalidzki elektryczny Timix został stworzony z myślą o użytkowaniu terenowym. Vermeiren dołożył wiele starań technicznych aby konstrukcja zawieszenia dostarczała możliwie najwięcej konstrukcja. Podróżowanie wózkiem Timix jest ułatwione dzięki zastosowaniu napędu na przednie koła co znacząco usprawnia manewrowanie.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.130.00

Wózek inwalidzki pokojowo terenowy z napędem na przednie koła z funkcją pionizacji model navix su

Wózek inwalidzki pokojowo terenowy z napędem na przednie koła z funkcją pionizacji model navix su
3 opinie

Elektryczny wózek inwalidzki z pionizacją Navix su (stand up) pozwoli Ci nie tylko na przemierzanie dużych odległości ale znacząco wpłynie na komfort Twojego życia. Pionizowanie zarówno w aspekcie społecznmm, jak i medycznym ma bardzo korzystny wpływ na stan chorego. 

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.130.00

Wózek inwalidzki terenowy z funkcją pionizacji model timix su

Wózek inwalidzki terenowy z funkcją pionizacji model timix su
5 opinie

Wózek inwalidzki elektryczny Timix Su to rozszerzenie podstawowego modelu o funkcję pionizacji. W modelu wózka SU zachowano przeznaczenie terenowe co oznacza świetną zwrotność. Ważnym argumentem wózka elektrycznego jest zastosowanie wyprofilowanego siedziska co znacząco podnosi poziom stabilizacji ud a tym samym wzrasta bezpieczeńśtwo użytkownika.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.130.00

Wózek elektryczny model ichair mc3

Wózek elektryczny model ichair mc3
3 opinie

Wózek inwalidzki elektryczny MC3 to jedna z najnowocześniejszych pozycji w ofercie producenta Meyra. Przy tworzeniu wózka zadbano o komfort użytkownika wyposażając go w amortyzatory. Poziom twardości kół dopasowywany jest do wagi użytkownika co znacząco wpływa na komfort pokonywania przeszkód. Konstrukcja wózka elektrycznego jest praktycznie w całości regulowana.

RefundacjaRefundacja NFZ
Kod NFZP.130.00

Wózek inwalidzki elektryczny. Przeznaczenie, jak wybrać, cena, refundacja NFZ

Wózek elektryczny czy ręczny – wiele osób stających przed wyborem wózka inwalidzkiego stawia sobie to pytanie i nie zawsze odpowiedź jest całkiem oczywista i klarowna. W tym materiale przyjrzymy się bliżej wózkom inwalidzkim elektrycznym i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dla kogo będzie on najlepszym wyborem oraz czego można po tego typu sprzęcie oczekiwać. Sprawdzimy również, jaka jest jego cena i w jakich przypadkach obejmuje go – lub nie – refundacja NFZ.

Wózek inwalidzki elektryczny należy do sporej grupy wózków, które w odróżnieniu od klasycznych sprzętów, posiadają wbudowany, integralny napęd, zasilany najczęściej bateriami akumulatorowymi. Wózki elektryczne można podzielić na kilka typów: 

 • Wózek inwalidzki elektryczny transportowy – prosta, lekka, składana konstrukcja przystosowana do pokonywania krótkich odległości, przystosowany do przemieszczania się w budynkach;
 • Wózek inwalidzki – skuter czterokołowy – można nim podróżować na większych odległościach i lekkim terenie; posiada formę czterokołowego skutera (brak klasycznej ramy) – z kierownicą i większym niż w tradycyjnym wózku elektrycznym rozstawem osi; przeznaczony m.in. do poruszania się w otwartych przestrzeniach centrów handlowych oraz ruchliwych centrach miast. Ze względu na swoje gabaryty i mniejszą zwrotność trudno będzie się nim poruszać wewnątrz budynków. Ograniczone możliwości personalizacji.
 • Klasyczny wózek inwalidzki elektryczny – kompaktowa konstrukcja sprawia, że może być stosowany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz; szeroki wachlarz regulacji elementów, dzięki czemu wózek dopasować można pod parametry i oczekiwania użytkownika. Cechą charakterystyczną są koła – większe z tyłu, mniejsze z przodu, co wpływa na zwiększoną zwrotność kosztem nieco mniejszych właściwości terenowych.
 • Wózek inwalidzki elektryczny terenowy – odmiana klasycznego wózka elektrycznego z napędem na przód lub tył; przednie koła są często większe niż tylne, co umożliwia łatwiejsze pokonywanie wymagających nawierzchni i barier architektonicznych.
 • Wózek inwalidzki z funkcją pionizacji – występuje zarówno w klasycznych, jak i terenowych odmianach wózków inwalidzkich – posiada dodatkowe mechanizmy z siłownikami oraz uchwyty kolan, które pozwalają użytkownikowi ustawienie ciała w trzech położeniach – pionowym, siedzącym oraz leżącym. Przeznaczony dla osób aktywnych, pracujących, zwiększając mobilność użytkownika. Pionizacja ma wpływ na poprawę krążenia, oddychania, funkcjonowania narządów wewnętrznych oraz zwiększenie gęstości kości.

Jaki wózek inwalidzki elektryczny wybrać?

Zanim odpowiemy na to pytanie należy określić, czy taki wózek jest dla nas odpowiedni – może warto wybrać klasyczny wózek ręczny. Wszystko zależy od stanu zdrowia, rodzaju niepełnosprawności i sposobu użytkowania. 

Jeśli użytkownik jest w stanie samodzielnie poruszać się na wózku, powinien wybrać wózek ręczny, ewentualnie używać elektrycznego jako dodatkowego, uzupełniającego. Dlaczego? Wysiłek, który wkładamy w samodzielne poruszanie się ma zbawienny wpływ na utrzymanie sprawności fizycznej. Niebagatelne znaczenie ma również  wpływ samodzielnego poruszania się na samoocenę i samopoczucie użytkownika.

Dla kogo zatem zarezerwowany jest wózek inwalidzki elektryczny? Taki sprzęt powinny wybrać osoby, które z różnych powodów nie mogą poruszać się samodzielnie, względnie te, dla których możliwość pionizacji jest bardzo istotna, związana np. z obowiązkami służbowymi.

Teraz można odpowiedzieć na pytanie, jaki wózek elektryczny wybrać. Przede wszystkim należy zdecydować się na taki, który nie będzie sprawiał problemów w codziennej eksploatacji, będzie dopasowany do użytkownika i jego wymagań oraz możliwości – fizycznych, a także finansowych (cena i refundacja NFZ w dalszej części materiału). Jakie elementy decydują o dogodnej eksploatacji? Oto one:

 • Typ wózka – określ, jakie właściwości wózka elektrycznego są dla Ciebie najważniejsze – na jakich nawierzchniach będzie najczęściej używany, w jakim stopniu będzie używany na zewnątrz, a na ile w pomieszczeniach i czy funkcja pionizacji jest Ci rzeczywiście potrzebna;
 • Zwróć uwagę na rodzaj i pojemność baterii, a także sposób i czas jej ładowania. To od niej zależy, czy wózek elektryczny będzie w stanie spełniać swoją podstawową funkcję. Baterie w wózkach elektrycznych mogą być litowe, litowo-jonowe i żelowe. Te ostatnie są cenione za bezobsługowość i relatywnie krótki czas ładowania (6-8 godzin). Ich pojemność waha się od niespełna 40 Ah (zwykle około 36 Ah) przez 40-55 po 80 Ah. Są również modele z bateriami o pojemności nawet 125 Ah oraz takie, które dysponują dwoma akumulatorami. Im mocniejsza bateria, tym wydajniejszą ładowarkę należy stosować. Im mocniejsza bateria, tym większy zasięg, jednak jest on uzależniony od kilku czynników, takich jak całkowita masa wózka i użytkownika, rodzaj nawierzchni, warunki atmosferyczne, prędkość jazdy itp. Warto też sprawdzić, czy baterię można łatwo demontować lub czy wózek można złożyć bez konieczności demontażu baterii.
 • Moc silnika – zależy od niej, z jaką prędkością może poruszać się wózek. Zwykle mowa o prędkościach rzędu 8-10 km/h. Mocniejsze jednostki pozwalają rozpędzić się do 15 km/h. Eksperci radzą, by moc silnika dobierać do możliwości technicznych wózka oraz preferencji oraz – co bardzo istotne – umiejętności użytkownika.
 • Dodatkowe wyposażenie – wózek elektryczny powinien mieć wygodny, dopasowany do użytkownika moduł sterowania oraz hamulce – adekwatne do parametrów wózka. Na wyposażeniu powinny znaleźć się także oświetlenie i – ewentualnie – akcesoria (pokrowiec, torba itp.).
 • Gabaryty – wózek elektryczny, podobnie, jak inne wózki inwalidzkie powinien być dopełnieniem użytkownika, a zatem być dopasowany do jego wymagań, możliwości, parametrów fizycznych. Służą temu elementy, które można regulować. W wózku elektrycznym do takich elementów zaliczyć można oparcie, podłokietniki, podnóżki. Przy wyborze wózka elektrycznego trzeba też zwrócić uwagę na wysokość, szerokość, głębokość siedziska, a także wymiary zewnętrzne. Warto przy tym wspomnieć o możliwościach składania wózka elektrycznego oraz jego wadze (od 22, przez –70 po 100-160 kg). Na tę drugą wpływ ma m.in. rodzaj materiałów, z których zbudowany jest wózek (stal, aluminium, włókno węglowe, tytan), rodzaj i liczba baterii oraz dodatkowe akcesoria. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na nośność wózka (od kilkudziesięciu do nawet 160 kg).
 • Właściwości jezdne – należy sprawdzić, jaka jest zwrotność wózka, promień / średnica zawracania, maksymalny kąt pokonywania wzniesień – stabilność podczas pokonywania zakrętów.
 • Zakup wózka inwalidzkiego, zwłaszcza elektrycznego wiąże się zwykle z relatywnie wysokimi kosztami, dlatego warto wybierać odpowiedzialnie – u sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców. Wózki powinny mieć wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa (CE), gwarancje, instrukcję i menu obsługi w języku polskim. Szukajmy też modeli, w przypadku których nie będziemy mieli problemów z późniejszą eksploatacją i serwisowaniem.

Cena wózka inwalidzkiego elektrycznego

Cena wózka elektrycznego jest stosunkowo wysoka z uwagi na fakt, że posiada on napęd i system sterowania. Za tego typu sprzęt trzeba zapłacić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Cena zależy od bardzo wielu czynników – baterii, silnika, użytych materiałów, zakresu regulacji, liczby dodatkowych akcesoriów oraz funkcji (pionizacja). I tak cena najprostszego wózka elektrycznego kształtuje się na poziomie 7-8 tys. zł. Nieco droższe są modele terenowe.

Funkcja pionizacji dostępna jest w modelach, których cena zaczyna się od około 15 tys. zł.

Refundacja NFZ wózka elektrycznego

Wózek elektryczny obejmuje refundacja NFZ, dzięki której cena sprzętu będzie niższa. Dzięki ortopedio.pl można kupić taki sprzęt bez zbędnych formalności i w niewygórowanych cenach.

Refundacja NFZ wymaga uzyskania zlecenia na zaopatrzenie. Taki dokument wystawia lekarz ze specjalizacją w dziedzinie geriatrii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, reumatologii, ortopedii i traumatologii, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, neurologii, neurologii dziecięcej, rehabilitacji medycznej. Lekarz wraz z wystawieniem zlecenia potwierdza je w NFZ za pomocą platformy eZWM, potem przekazuje zlecenie pacjentowi, a ten udaje się do apteki lub sklepu medycznego – także internetowego i kupuje przepisany wózek inwalidzki.

Powrót na górę