Wózek inwalidzki aluminiowy czy stalowy? Który wybrać?

Wózek inwalidzki aluminiowy czy stalowy? Który wybrać?

 

To jedno z najważniejszych pytań jakie pada przy zakupie wózka inwalidzkiego. Jeszcze kilka lat temu jasno byśmy powiedzieli: wózek stalowy jest cięższy, ale bardziej wytrzymały, a wózek aluminiowy jest lżejszy ale szybciej ulegnie zniszczeniu.

Jednak czasy się zmieniają, a wózki inwalidzkie razmen z nimi :) Aktualnie stopy aluminium używane w wózkach inwalidzkich praktycznie nie odbiegają wytrzymałością od stali, a ich zastosowanie ogromnie wpływa na zmniejszenie wagi całkowitej wózka. Poniżej przykład zdjęć wózka wykonanego z aluminium i stali.

Wózek nr 1 http://www.ortopedio.pl/wozki-inwalidzkie/po-amputacjach/ultralekki-wozek-aluminiowy-vermeiren-v200/

Wózek nr 2 http://www.ortopedio.pl/wozki-inwalidzkie/reczne-spacerowe/Wozek-inwalidzki-reczny/

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że wózek nr 1 jest cięższy to jest dokładnie odwrotnie. Wózek nr 2 jest o 3 kg cięższy, a to już naprawdę dużo. Na przykład: jeśli wózek musimy wnosić i znosić codziennie na 1 piętro, to w miesiącu różnica wagowa wynosi aż 180 kg. Wasz kręgosłup będzie Wam wdzięczny za tę różnicę :) Nawet jeśli wózek aluminiowy jest trochę droższy, warto dołożyć kilka złotych za cenę zdrowego kręgosłupa.

Aktualnie w Polsce na wózek inwalidzki można otrzymać refundację z NFZ na 3 poziomach finansowania: 600 zł, 1700 zł lub 3000 zł. Uwaga! W wielu sklepach możecie spotkać się z próbami "wciskania" wózków stalowych gdy macie refundacją na 600 zł. Bardzo często nieuczciwi sprzedawcy tłumaczą wtedy, że na tę refundację są tylko takie wózki, a aluminiowe dopiero za 1700 zł – jest to nieprawda. Na refundację w wysokości 600 zł można nabyć wózek aluminiowy i to bardzo często bez wysokiej dopłaty.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą kategorią główną wózków inwalidzkich

http://www.ortopedio.pl/wozki-inwalidzkie/

Pozdrawiam

Krzysztof Kwiatkowski

Refundacja NFZ

Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.

Jak uzyskać refundację?Skontaktuj się z namiGenerator wniosków NFZ

Znajdź ortezę

Potrzebujesz profesjonalnej ortezy? W asortymencie naszego sklepu ortopedycznego znajdziesz każdy model dostępny na rynku Polskim.

Opinie o sklepie

  • 96% klientów poleca nasz sklep4.7 / 5.0
  • Opineo - słucham swoich klientów

Zebraliśmy 1 980 opinii.

Często kupowane

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.