W dniu dzisiejszym tj. 21.02 infolinia oraz sklep czynne w godzinach 9:00-15:45.

W jaki sposób masaż sportowy wspomaga rehabilitację i powrót do formy?

W jaki sposób masaż sportowy wspomaga rehabilitację i powrót do formy?

Masaż sportowy, jeśli chodzi o działanie, ma wiele wspólnego z masażem izometrycznym. Zazwyczaj jest elementem większego programu, z którego korzystają zarówno sportowcy, jak i amatorzy. Ma przede wszystkim pomóc w utrzymaniu formy i w zapobieganiu kontuzjom.

Masaż sportowy wspomaga organizm zarówno przed, jak i w trakcie oraz po wysiłku. Redukuje napięcia mięśni, które sprzyjają powstawaniu urazów. Zapobiega, ale również likwiduje zakwasy. Z jego pomocą ciało osoby aktywnej fizycznie jest w stanie szybciej wrócić do pełnej sprawności i staje się odporne na przeciążenia.

Jak działa masaż sportowy?

Masaż sportowy, jeśli chodzi o techniki, czerpie z masażu klasycznego. Mimo że prowadzi do rozluźnienia poszczególnych partii mięśni, to z pewnością nie można nazwać go relaksacyjnym. Może powodować ból i dyskomfort. Podobnie jak masaż izometryczny pozwala dokładnie zająć się mięśniami, które przez odpowiednie techniki, odzyskują właściwą siłę, regenerują się i poprawia się ich masa – poprzez poprawienie krążenia, mięśnie zaczynają być lepiej odżywione. Jednocześnie energiczne rozcieranie, ugniatanie czy oklepywania, powoduje poprawę krążenia limfy, więc skóra staje się właściwie dotleniona.'

Dla osoby uprawiającej, nawet na poziomie rekreacyjnym, wysiłek fizyczny, ważny jest aspekt przyspieszenia regeneracji.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu sportowego

Masaż sportowy przeznaczony jest dla osób, które zawodowo i rekreacyjnie uprawiają sport – przede wszystkim dlatego, że jest znacznie mocniejszy niż tradycyjny. Jeśli chodzi o proces rehabilitacji, to powinien stanowić wsparcie przed, w trakcie i po treningu. Ciało po urazie, nawet najbardziej wyćwiczone, potrzebuje właściwej stymulacji procesów regeneracji. Masaż sportowy pozwala na dobre przygotowanie mięśni do pracy i minimalizuje negatywne skutki treningu. W ten sposób poprawia regenerację, jednocześnie zmniejszając ryzyko nawrotu kontuzji.

Osoby, które nie trenują i mają siedzący tryb życia, nie powinny z niego korzystać. Przeciwwskazaniem są również choroby układu krążenia, zmiany nowotworowe i oczywiście ciąża. Nie należy również zbyt intensywnych zabiegów przeprowadzać, jeśli cierpimy na jakieś infekcje. Wówczas dobrze jest zmniejszyć natężenie i siłę stosowanych technik, aby nie doprowadzić do jeszcze większego osłabienia organizmu.

Refundacja NFZ

Refundacja NFZ sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego przysługuje każdemu kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.

Jak uzyskać refundację?Skontaktuj się z namiGenerator wniosków NFZ

Znajdź ortezę

Potrzebujesz profesjonalnej ortezy? W asortymencie naszego sklepu ortopedycznego znajdziesz każdy model dostępny na rynku Polskim.

Opinie o sklepie

  • 96% klientów poleca nasz sklep4.7 / 5.0
  • Opineo - słucham swoich klientów

Zebraliśmy 1 710 opinii.

Często kupowane

Producenci sprzętu

W Ortopedio.pl dobierzemy właściwy stabilizator jak i wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny dostępny na naszej stronie jest najwyższej jakości i posiada bardzo długą gwarancję. Refundacja NFZ. W asortymencie posiadamy: stabilizator kolana, stabilizator kostki, stabilizator barku, stabilizator nadgarstka, orteza tułowia, ortezy stawu kolanowego, ortezy stopowo-goleniowe, ortezy stawu skokowego, sprzęt do ćwiczeń, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i podpórki, sprzęt przeciwodleżynowy i wiele innych.